Ebben a cikksorozatban azokat a játékvonalakat fogom górcső alá venni, amelyek széles körben ismertebbek. Az Indiana Jones vagy a Police Academy figurákat kevesebben ismerik, de vannak olyan játékvonalak, amelyeket egyszerűen nem sorolhattam be a Kevésbé ismert játékvonalak tematikájába. Az első három részt a Kenner Jurassic Park játékainak szentelem.
2. rész - Lost World: Jurassic Park
A mai, harmadik JP játékvonalnál a fenti cím kissé félrevezető, hiszen ez már egyáltalán nem egy ismerősebb játékvonal. Nem tudom, hogy itthon mekkora számban lehetett őket kapni, de a játékvonal viharvert történetét áttekintve, szerintem egyáltalán nem valószínű, hogy nálunk is voltak ezekből. Na de csak szépen sorban...
A Jurassic Park Chaos effect eredetileg egy animációs sorozat lett volna, amelyet röviddel a Lost World: Jurassic Park című film után terveztek bemutatni. Már a film bemutatása előtt elkezdték előkészíteni és rengeteg tervet, concept artot készítettek, valamint Spielbergel is sokszor egyeztettek. A sztori igazából annyi lett volna ( és a játékok megálmodásánál is ez volt a kiinduló alap), hogy tudósok egy csapata visszatér a Lost World után a szigetekre és kétségbeesetten megpróbálják befejezni, tökéletesíteni az elszabadult dínók DNS-ét. A dolog persze rosszul sül el, mert mindenféle állat DNS-ével és más dínók DNS-ével is pótolgatták a DNS lyukakat, amitől mindenféle vérszomjas, mutáns dínó jött létre. Ilyen hupilila repülő Raptorokat és hasonlókat kell elképzelni.....elég hülyén hangzik igaz? Nos lehet, hogy nem véletlenül kaszálták el a dolgot.....
Viszont amikor a sorozatot elkezdték előkészíteni, a játékok tervezése már javában folyt és amikor végül lelőtték az animációs sorozatot, ott állt a Kenner / Hasbro egy csomó előrehaladott állapotú játékkal. Elég komoly kiesést jelentett volna, ha kukázzák az egész projektet, így végülis úgy döntöttek, hogy kiadják a játékokat. Így jelentek meg nem sokkal a Lost World játékok második hulláma után a boltokban a Chaos Effect játékok, 1998 júliúsában.
A játékok fogadtatása, enyhén szólva nem volt pozitív. A JP rajongók (animációs sorozat híjján) nem igazán tudták hová tenni a lila és egyéb erős UV színekben tündöklő, sosem látott dínókat, ezért nem sokat vásároltak belőlük. A szimpla gyerekek sem rajongtak ezekért. Annyira nem volt sikeres a dolog, hogy bár a Chaos Effect 2. hullámához is minden játék készen állt, végül ezeket már nem is adták ki. Úgyhogy az első hullámból sem adtak ki mindent, a második hullámot pedig teljesen törölték. Szerencsére betütött a "káosz elmélet" és ez a játékipari vakvágány nem terjedhetett el mégjobban. A második hullám alcíme egyébként " Night Hunter" lett volna.
Ha az előző JP szériák nem hozták a kívánt számokat, akkor gondolhatjuk, hogy ez mennyire "jól" teljesített...A fiaskó persze nem maradt megtorlatlanul. A Chaos Effect után a Jurassic Park játékvonalon dolgozó Kenner szakemberek nagy részét kirúgták és végső soron úgy gondolom, hogy ez a kudarc is egy plusz szöget verhetett a Kenner teljes beolvasztásának koporsójába.
A Chaos Effect játékok küllemben nagyon eltérnek az előző JP játékoktól. A színeik erős UV színek (ezzel próbálták hangsúlyozni a mutáns jelleget) és a dínók alakja is néha egészen extrém. Szinte csak dínókat adtak ki, ember karaktert alig. Ezek között viszont csak korábban már kiadott karaktereket látunk, de gyökeresen eltérő kinézettel. A figurák kiegészítők tekintetében viszont teljesen hasonlóak, (ha a színtől elvonatkoztatunk) mint az előző JP szériákban. A játékok csomagolása is egészen ízléstelenre sikeredett. A korábbi zöldes szín helyett itt a lila lett a dizájn alapszíne, aminek a hátterében DNS spirál minta látható. A JP logóba természetesen a Chaos Effect felirat is belekerült. A többi dizájn elem többé kevésbé megegyezett a korábban már megszokottakkal. A küllem ellenére a játékok minősége ugyanolyan jó volt, mint a korábbi JP játékok esetében. Hasonló kunsztokat tudtak ezek a dínók és járművek is mint a korábbiak, tehát a tudás tekintetében nem újítottak gyakorlatilag semmit.
A gyűjtők egy része ma már valamennyire rehabilitálta ezt a sorozatot. Egyesek szerint ez volt a valaha volt legjobb JP vonal, bár nyilván az extravagáns kinézet miatt gondolhatják így. (Én szerintem ritkán látni egy ennyire rossz, elbaltázott valamit) Gyakran, nagy számban megfordulnak ezek a játékok is az aukciós portálokon és néha egészen erős árat kérnek értük. Néha erősebbet, mint az előző két JP vonal játékaiért.
És akkor lássuk ezeket a csodákat
Dino Strike - Ugyanúgy mozgatási "kunsztot" tudott
Tresher T-Rex
Dínók
Amargospinus
Ankyloranodon
Compstegnatus
Raptor Alpha
Tanaconda
Tyrannonops
Elektronikus dínók- hangot adtak ki
Omega Rex
Paradeinonychus
Velocyrapterix
Ember karakterek
Ian Malcolm
Roland Tembo
Playset
Mobile Command center - Ez gyakorlatilag a Lost World-ös playset átfestett változata
Járművek
Air SABRE with Dieter Stark
Trike Dozer
Land SABRE with Eddie Carr
Kiadatlan játékok
1. hullám
Roland Tembo 2. verzió (fantázia rajz)
Power suit
Ceratosaurus
Deinonycanis
Dilaphospinus
Euoplocephalus
Pachysaurolophus
Stegospinus
Triceratops
Ultimasaurus
2. hullám - Night Hunter
Itt dínó / ember 2-packok lettek volna főleg.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.