Az előző részben 1987-ben hagytuk abba a történetet és most ugyaninnen fogom folytatni.
Ebben az évben a Lego némiképpen megreformálta a Space témakört az úgynevezett frakciók bevezetésével. Ilyen frakciókat korábban már sikerrel alkalmaztak a Castle témakörben is, de itt először egy picit más utat követtek, mint a lovagoknál. Ugyan szétválasztottak két új altémát, ám egyelőre masszívabb háttértörténetet nem kreáltak hozzájuk, noha az világos volt, hogy a két csapat rivalizál egymással. A két leválasztott altéma a Futuron és a Blacktron nevet kapta.
A Futuron továbbvitte a classic Space örökségét, jellegét és színeit. Maradtak a többségében fehér kockák, a kék, sokszor kupolaszerű üveg elemek és a többnyire békés megjelenés, noha már megjelentek a lézerfegyvereknek tűnő részek is a járműveken. A Futuron űrhajósai maradtak békés, polgári felfedezők és a jelképüknek is megmaradt a Classic Space logó. A Futuron altéma új minifigurákat kapott, de a színeik hasonlóak voltak a klasszikus space minifigurákhoz (kék, piros, sárga, fekete). Az alapvető újítás a klasszikus figurákhoz képest az volt, hogy a testükön a festés egy átlós vonallal ketté lett osztva és az egyik rész fehér, míg a másik az adott figura színéhez igazodik. A színes részben mindig megtalálható a Futuron/Space logó is. A figurák új típusú sisakot kaptak, amelyen egy lehajtható vizor található és ez szintén kékes színű. Alapvetően a Futuron vitte tovább a Classic space-nél már sikerrel alkalmazott Light &sound feature-t is, bár később ezt más altémáknál, például a Space Police-nál is alkalmazták. A Futuron téma központi készlete a 6990 Monorail Transport System volt, ami gyakorlatilag az űrhajósaink holdbázisa. Eköré szerveződik az egész téma és a többi jármű kiegészíti ezt. A Futuron készletek többsége kisebb, 90 elem alatti jármű, amelyek főleg felszíni használatúak. Bár a csapatnak Futuron volt a neve és a katalógusokban ez látszott is, de a csapat megnevezése nem szerepelt a játékok dobozán, csak a szokásos Legoland felirat. A Futuron 1987-től 1990-ig ment és összesen 19 ilyen szettet adtak ki. 1990 után az M-Tron sorozat vitte tovább a Futuron örökségét.
A Blactron altéma viszont gyökeresen új megjelenést hozott a Space életébe. Többségében fekete elemekből építkezik, amelyet nagyméretű, sárga üveges elemek díszítenek. A járgányok kevésbé tűnnek békésnek és a Futuronokhoz képest vadabbak, robosztusabbak. Ezeken a járműveken is látszik fegyverzet természetesen. A Blacktron csapat emblémája egy sárga, kisebb háromszögekből összeálló nagyobb háromszög (ami szerintem nagyon jól néz ki). Ez az altéma is új típusú minifigurát kapott, noha csak összesen egy félét. A feketére festett figura katonai pilótákéhoz hasonló, szkafander szerű ruhában van, amelyhez egy fekete sisak és egy fekete vizor társul. A mellkason itt csak szkafander festés látszik, a logó sajnos nem, így a Blacktron logó csak a járműveken tűnt fel. Központi készletük a Renegade űrhajó volt, amelynek moduláris felépítése sok későbbi készletben visszaköszönt. Természetesen nekik is van egy nagy felszíni bázisuk a 6987 Message Intercept Base, amely köré felépíthető egy egész kis Blacktron birodalom. A Blactron hivatalosan 87-88-ban ment, de 89-ben lettek csak „hivatalosan” megnevezve „rosszfiúknak”, amikor a megjelenő új altémát a Space Police-t úgy definiálták, hogy a Space Police csapata védi meg a Futuron békés űrhajósait a Blacktron gonosz bűnözőitől. Ennek megerősítéseként a Blacktron figurákat felhasználták a Space Police készleteknél is, mint bűnözőket vagy foglyokat. A Blacktron megnevezés főleg csak a katalógusokban szerepelt, a dobozok nagy részére nem írták ki a csapat nevét. Bár a Blacktron-nak 1988-ban vége volt azért még 89-ben is kiadtak egy kisebb Blacktron készletet, ami egyfajta átmenetként értelmezhető. Az altéma folytatása a Blacktron II volt, másnéven a Blactron Future Generation, amely 1991-ben startolt el. Ez a megújított téma hasonló színsémával rendelkezett, de megint megváltoztatták a minifigurákat és a készletek jellege is eltér némiképpen.
A harmadik, valamivel későbbi altéma a Space Police nevet kapta és ez 1989-ben startolt el. Ezt a csapatot a Blacktron pozitív ellenpontjaként hozta létre a Lego, ők voltak a csillagközi rendfenntartók, a Blacktron űrcsibészeivel szemben. Rövid életű téma volt és csak pár ilyen készletet adtak ki, de később azért még kétszer is visszanyúltak a Space Police megnevezéshez. Azokat Space Police II illetve III néven szokták emlegetni. Alapvetően a színséma itt sötétkék, amit jól kiegészítenek a mélyvörös üveges elemek. Gyönyörű szettek szó mi szó. Bizonyos szinten ez az altéma is moduláris volt, a Blacktron-hoz hasonlóan. Természetesen ez a csapat is kapott saját figurát, amelyet Space Police Officer-nek hívnak. Ez a figura némiképp hasonlít a Futuron figuráihoz, ám a teste, a sisakja és a lábai nem egy színűek. A csapatnak kifejezett logója nem volt, csak egy Space Police feliratot vittek fel a dobozokra illetve szinte minden készletben voltak police feliratú kockák.
1987-ben 4 normál és egy kifejezetten nagy Futuron készlet illetve 3 normál méretű Blacktron készlet került kiadásra. Az altémák fogadtatása meglehetősen jó volt. Ekkor egy újabb fellendülés indult meg a Lego életében és ez egészen a kilencvenes évek közepéig kitartott. A fellendülésben nagy szerepe volt a rendkívül sikeres Space készleteknek.
A 6884 Aero Module egy igazán klasszikus Futuron készlet. Igaziból a jellegében nem tér el erősen a korábbi sima space készletektől. Ez egy kék, ívelt kabintetővel ellátott űrhajó, ami 113 elemből és 2 minifigurából áll. A repcsi mellett egy kisebb felszíni jármű is tartozik hozzá. Az egyik figura egy kék színű asztronauta a másik egy robot.
A 6893 Orion II Hyperspace egy 163 elemből álló, nyitott tetejű űrsikló. Ehhez is járt egy kisebb felszíni robotjárgány és egy kék illetve egy sárga asztronauta figura.
A 6932 Stardefender 200 szintén egy űrhajó. Szép nagy kék kabintetővel bír illetve oldalt 1-1 nagy plazmahajtómű látható. Ez már egy picit nagyobb…251 darabos készlet, amihez itt is 2 minifigurát adtak. A 200-as feliratú kabintető egyedi elem volt, csak ebben a készletben használták.
A 6953 Cosmic Laser Launcher egy űrállomás, mégpedig a pofásabb fajtából. Egy szürke alapra épül fel a kisebb fehér épület, amelyet körülölelnek a kék színű üveg elemek. Nagyon impozáns. Ezen kívül egy felszíni jármű és egy kisebb űrrakéta egészíti ki a bázist. 208 elemből áll és 3 minifigurát mellékeltek hozzá. Ez a készlet is számos olyan elemet tartalmaz, amelyet csak korlátozottan használtak fel máshol.
A 6990 Monorail Transport System vitán felül az egyik (ha nem az abszolút) csúcspontja ennek az időszaknak. A legnagyobb Futuron készlet a maga 731 elemével és az altéma központi szettje. A Futuron asztronauták bázisáról van szó, amely két részből áll és egy elektromos vasúti pálya köti össze egy szép nagy ellipszis pályán. Ezen kívül egy kisebb szállítóűrhajó és természetesen egy vonatszerelvény tartozik a készlethez. Egészen páratlan darab….a monorail sínmegoldás tudtommal itt debütált és később is csak két további készletben használták fel. De ezen kívül is egy csomó egyedi és ritka alkatrészt tartalmaz a doboz. A szerelvény elektromos hajtással közlekedik a pályán és egészen gyorsan is képes haladni rajta. Egy konténert is szállít, ami kinyitható és levehető. Tényleg egészen páratlan ez a készlet és a fizikai kiterjedése se semmi. Szerintem ma is van párezer Lego gyűjtő, akinek bőven rajta van a bakancslistáján, vagy legalábbis a kedvenc készletei között tartja számon a Monorail Transport Systemet. 5 figurát is adtak hozzá, amiből 2 kék 3 pedig sárga asztronauta. Szerintem mondanom sem kell, hogy egy viszonylag drága és keresett készlet…. bontatlanul minimum 1500 dollárt ér egy ilyen.
A 6894 Invader egy piszok jó kis űrrepülő. A hosszúkás kígyószerű alakja és a szép Blacktron logós elemek miatt nagyon jó érzés ránézni. Igazi vagány készlet…. 164 elemből áll és 1 Blacktron asztronautát illetve 1 robot minifigurát adtak mellé. Persze ez is moduláris felépítésű és a részei kombinálhatóak a többi Blacktron készlettel. Számos egyedi alkatrésszel rendelkezik például a Blacktron logós corner wall elemmel, amelyet csak ebben a készletben használtak fel.
A 6941 Battrax egy négykerekű, felszíni holdjárgány, ami 284 elemből áll és 1 minifigurát adtak hozzá. Természetesen itt is a készlet egyes részei kombinálhatóak az Alienator, a Renegade vagy az Invader készletekkel. Ez is nagyon tetszik, tök vagány az egész és az elején látható Blacktron logós elem is nagyon jól néz ki.
A 6954 Renegade a Blacktron téma csúcs űrhajója. 313 elemből áll és 2 minifigurát adtak hozzá. Ez a gép is több modulból áll többek között egy konténer rész és két kisebb űrjárgány is leválasztható róla, de ezen kívül egy kisebb felszíni űrjáró is járt hozzá. Persze ez a készlet is egy csomó relatíve egyedi elemet tartalmazott például a sárga csíkos fekete kettes téglát csak ebben és a Battrax-ban használták fel. A készlet érdekessége, hogy ki tudja miért, de az európai Lego katalógusba nem szerepelt, pedig tudtommal nem volt USA exkluzív.
Az óriási siker után természetesen 1988-ban is folytatták mindkét altémát. A Futuron vonalban 4 kisebb, 3 normál méretű készletet, 1 accessory packot és 1 többes pakkot adtak ki, bár ez utóbbi igazából csak félig Futuron. Blacktronból pedig 1 kisebb és 1 nagyobb készlet látott napvilágot.
A 1530 Space Value Pack gyakorlatilag egy egyet fizet, kettőt kap csomag volt, amelyben a 6848-as készlet mellé a 6808-ast adták ajándékba. Igazából itt ugye egy Futuron készlet mellé adtak egy kisebb classic készletet.
A 6703 Minifig Pack egy szokásos kis figurás csomag volt, amely 6 minifigurát tartalmazott. 2 fekete Blacktron figurát és 1-1 piros, kék, sárga illetve fekete Futuron asztronautát. Ezen kívül a figurákhoz kamerát, walkie talkie-t és fémkeresőt is adtak.
A 6770 Lunar Transporter Patroller egy felszíni, vontatmányos űrjáró, amely egyes korábbi classic Space készletekhez hasonlóan Light &Sound funkciókat kapott. 117 alkatrészből áll és 1 minifigurát adtak hozzá illetve természetesen világít rajta egy led, no meg hangot ad ki. Ez volt az egyetlen Futuron szett a 6990-es nagy készleten kívül, ami elektromos funkciót kapott.
A 6828 Twin winged Spoiler egy 57 darabos kis űrsikló volt, amelyhez egy kék asztronautát adtak. A szárnyak lehajthatóak voltak és akkor egyfajta lépegetőként is használható volt.
A 6830 Space Patroller egy már-már szokásos, kisebb űrhajó, ami félig nyitott pilótafülkével rendelkezik. 51 elemből áll és 1 minifigurát adtak hozzá.
A 6848 Strategic Pursuer egy 54 darabos robotszerű, „mecha” volt, amelyben egy sárga asztronauta foglalt helyet. Van egy szép kis kupolás pilótafülkéje és mozgathatóak a lábai illetve a kezei. A robot kezébe egy kalapácsot is lehet tenni. Szerintem a kis mérete ellenére nagyon kis ötletes ez a készlet, lehet, hogy majd egyszer beszerzem.
A 6875 Hovercraft gyakorlatilag egy harci űrhajó, annak ellenére ugye, hogy a Futuron asztronautái hivatalosan csak békés civilek. 93 darabból áll a készlet és a hosszúkás felépítése elég tetszetős a szemnek. Itt is egy sárga asztronauta került még a dobozba.
A 6885 Crater Crowler egy tök jó kis 100 elemből álló holdjáró. Egy kisebb vontató részből és a hozzá csatolt kék kupolás vontatmányból áll. Egy kis mini felderítő űrhajó is található a kupola alatt. Ez volt az első rendes készlet, amiben fekete színű Futuron asztronautát használtak.
A 6925 Interplanetary Rover egy gyönyörű felszíni űrjárgány. Lényegében egy 217 darabos, magas felépítésű teherkocsi, aminek a plató része csuklóval csatlakozik a „vontató” részhez. A platón egy felnyitható tároló található, ami alatt egy kis felderítő űrhajó foglal helyet. Két sárga asztronautát adtak hozzá és a szett érdekessége, hogy valamiért ez sem volt benne az európai Lego katalógusban.
A 6921 Monorail Accessory Track pót vagy kiegészítő alkatrészeket tartalmazott, amelyeket a Monorail Transport system készlethez lehetett felhasználni. Sín illetve tartó elemekből tartalmazott összesen 46-ot.
A 6876 Alienator egy 86 darabos kis lépegető járgány. A 2-2 lába oldalanként 1-1 sínbe van fogva és úgy lehet „cikk cakkban” léptetni. A pilótafülke kombinálható több más Blacktron készlettel is. A kabintető elem elég ritka, mindössze két készletben használták fel.
A 6987 Message Intercept Base a Blacktron asztronautáinak felszíni bázisa. Két alapra épül, 569 elemből áll és 5 minifigurát adtak hozzá. A bázis két főbb részből tevődik össze. Az épület részben egy jó kis vezérlő helység található, a másik üveges rész az egyfajta irányítótorony. Ez volt az utolsó készlet, amiben használták a hagyományos kráteres Space alaplapot és ezen kívül egy rakás olyan elem is van benne, amit vagy csak ebben vagy csak nagyon kevés másik szettben használtak fel. (Csak érdekességképpen….egy ilyen készlet ma bontatlanul 1000 dollár környéki értékkel bír)
1989-ben aztán egy picit változtatott a Lego a témákon. A Blacktron már csak 1 kisebb készletet kapott, ami ráadásul egy kicsit már másabb jellemzőkkel bírt, mint a korábbiak. Helyettük, illetve ellenpontjukként vezették be a Space Police altémát, amelyben összesen 6 készletet adtak ki. A Futuron-nak is ez volt az utolsó éve, bár nagyon jól teljesítettek ezek a készletek, a Lego folyamatosan újította, reformálta az egész Space vonalat ez pedig a Futuront is érintette. Futuron tematikájú készletből összesen 4 kicsi és 1 normál méretű készlet került kiadásra ebben az évben.
A 1616 Special Two Set Space Pack szintén egy egyet fizet, kettőt kap csomag volt. Egyszerre lehetett így megszerezni, a 1620 és 1621-es exkluzív készleteket, de ezt elvileg csak Amerikában forgalmazták.
A 1620 Astro Dart egy kis 30 darabos, kis sárkányrepülő szerű űrsikló volt. Ha minden igaz ezt is csak Amerikában árusították. (Persze ez nem azt jelenti 100%-ban, hogy nem kerülhetett Európába is belőle 1-1 darab….a múltkor ugye többen is jeleztétek, hogy bizonyos USA exkluzív készletek nektek is megvoltak. )
A 1621 Lunar MPV Vehicle egy kis négykerekű csuklós holdjáró, ami 102 elemből és 2 minifigurából áll. Az egyik figura itt is egy robot. Elvileg ez is csak Amerikában került forgalmazásba és a katalógusokban sem szerepelt.
A 1974 Star Quest is érdekes. Ez is Amerikai exkluzív volt, de ez egy kombinált hármas pakkban volt csak megszerezhető. Egy Castle, egy Town és egy Space készlet volt egybecsomagolva. Maga a kis űrhajó 36 elemből állt és 1 különleges minifigura járt hozzá. Ez egy fekete asztronauta, amihez a szokásostól eltérően fekete helyett, fehér sisakot adtak.
A 6810 Laser Ranger szintén egy kisebb űrhajó volt, de ez már nem volt exkluzív. 41 elemből és 1 minifigurából állt mindössze. A kis hajó szárnyai változtatható állásúak voltak.
A 6850 Auxillary Patroller mindössze 46 alkatrészből áll, ám így is egy elég jellegzetes kis űrhajó, a szép nagy kék kabintetőknek köszönhetően. A pilótafülkéje zárt, ami nem gyakran fordult elő az ilyen kicsi szetteknél. Egy sárga asztronauta figura is járt hozzá.
A 1875 Meteor Monitor készlet egy érdekes darab. Ez az egyetlen Blacktron I –es készlet, ami 88 után jelent meg, ugyanakkor ez már nem egészen az első Blacktron színeit használja. Sárga üveges elemek helyett ugyanis itt pirosak láthatóak. Úgyhogy ez egyfajta átmeneti szett a Blacktron I és a II között. 32 darabból áll és 1 figurát adtak hozzá.
A 6831 Message Decoder a legkisebb Space police készlet. Mindössze 34 elemből és 1 SP Officerből áll. Olyan ez mintha egy kis űrrendőr járőrkocsi lenne.
A 6781 SP Striker egy űrbéli rabszállító űrhajó. Nagyon vagányul néz ki és ez is kapott Light képességet, úgyhogy fényeket is ki tud bocsájtani, de hangot viszont nem. 231 elemből áll és 1 Blacktron asztronautát illetve 1 SP officer figurát adtak hozzá. Természetesen ennek is több eleme van, amelyet csak nagyon kevés helyen használt fel a Lego.
A 6886 Galactic Peace Keeper a Space Police rendőreinek alap elfogó űrhajója. 121 elemből áll és a nagyon pofás gép hátsó részén egy rabszállító rész is látható. Szintén 1 Blacktron asztronauta és 1 SP Officer figurát mellékeltek hozzá.
A 6895 Spy Trak 1 egy 148 elemből álló nagykerekes, felszíni felderítő kocsi, ami hasonló külső jegyekkel bír, mint a SP űrhajók. Itt is elöl egy nagy piros kabin, hátul pedig egy börtöncella található. A jármű kerekei nagyon jó kis rendszerben mozgathatóak és a nagy fekete kerekek ebben a készletben debütáltak. Szintén 1 SP officert és 1 Blacktron figurát adtak hozzá.
A 6955 Space Lock-Up Isolation Base a Space Police bázisa. Gyakorlatilag ez egy felszíni űrbörtön, amelynek a tetején egy börtöncella, a középső emeletén pedig egy űrhajó kilövőállás látható. Egy kisebb űrhajó és 2 SP Officer illetve 1 Blacktron figura is része a készletnek. Érdekessége, hogy ezt a készletet is csak Amerikában forgalmazták illetve ez volt a második legdrágább Space Police szett. Egyébként 253 elemből épül fel és egy sima szürke alapra épül fel az egész.
A 6986 Mission Commander volt a Space Police fő űrhajója. Lényegében ez egy csatahajó, ami 478 elemből épül fel és 3 minifigurát is adtak hozzá. Elképesztően jól néz ki…. igazi veszélyes, futurisztikus külsővel bír és talán nem véletlen, hogy ma is nagyon keresett, népszerű szett. Természetesen ez a legnagyobb SP készlet és számos apró trükkel rendelkezik. Például az eleje felnyitható és a hozzá adott kis felszíni járművet bele lehet tolni. Moduláris felépítésű, tehát több, önmagában is használható részre is szét lehet szedni. Ez volt az első készlet, amiben megjelent a szögletes radarernyő elem. 3 minifigurát adtak hozzá.
Az 1987-90 közötti időszak egy új színt hozott a Lego Space téma életébe. Elindult a különböző jellemzőkkel bíró altémákra osztódás útján és ez még ekkor kifejezetten újítóan hatott. Az 1990-es évben aztán ez a folyamat folytatódott, úgyhogy a következő részben jön a Blacktron II, az M-Tron és a Space Police II.
Köszönöm a figyelmet. Ha tetszett oszd meg, lájkold vagy add tudtomra valahogy, hogy szerinted jó lett az írás.
TB
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
-Adam- 2018.06.14. 08:40:37
Amikor ezek jöttek, már nem nagyon legóztam, úgyhogy akkor ezek kimaradtak sajnos, de most van nálam pár belőlük :)
1-2 apróság:
A 6781 csak világít, hangot nem ad ki. Illetve ennek is és a 6886-nak is ugyanúgy levehető a börtöncellája, mint ahogy a későbbi képeken látszik.
Tota12 · http://jatekokapolcrol.blog.hu/ 2018.06.14. 10:23:59
_z_ 2018.06.14. 13:40:15
Volt par Futuronos, meg Blacktronos keszletem is, de a Space Police nekem valahogy kimaradt.
A 6884 szerintem nagyon esetlen, viszont a 6932 allatira kene (ez ugy tünik gyerekkorom ota nem valtozott :)). A Monorail baromi jo, persze hogy kene! A 6894-es ürhajot emlekeim szerint harom reszre szet lehetett szedni, es pl. kivenni a kontenert, es egy rövid ürhajot csinalni belöle. Ja, es nyitogathato volt a szarnya! Imadtam (meg volt)! A 6954-re en sem emlekszem, pedig biztos megmaradt volna emlekeimben az asszimetrikus orra miatt, a 6925-öt viszont biztos lattam mar, szoval erdekes, hogy egyik sem volt elvileg europai katalogusban! A 6848 mecha megintcsak marha jo keszlet, annek ellenere, hogy picike. A 6885-ben azert az a nagy egyedi alkatresz nekem bantja a szemem... A 6876-os "csoszogora" is nagyon vagytam gyerekkent, bar a labmozgasa kicsit esetlen.
Emlekszem zöld Futuron figurakra is. Volt olyan, vagy csak en hülyülök meg, ahogy öregszem?
Tota12 · http://jatekokapolcrol.blog.hu/ 2018.06.14. 15:59:07
-Adam- 2018.06.14. 16:57:42
Tota12 · http://jatekokapolcrol.blog.hu/ 2018.06.14. 17:34:57
-Szűcs Gyula- · http://nerdblog.blog.hu/ 2018.06.14. 19:13:30
:D
6810 Laser Rangerem is volt, de Blacktront meg Space Police-t sosem kaptam.
:(
M-Tronból megvolt a 6811-es moped, de más semmi...
Mondjuk a space-ből én a klasszikus készletet jobban szerettem, pont olyan törött sisakos, oldszkúl, kék űrhajósfigurám volt, mint ami a Lego Movie-ban is!
:D
_z_ 2018.06.14. 19:20:47
Anak 2018.06.14. 21:53:43
Tota12 · http://jatekokapolcrol.blog.hu/ 2018.06.15. 00:14:12
Anak 2018.06.19. 20:34:38
Pedig nagyon oda voltam értük és rettentően irigyeltem, hogy a szomszéd srácnak több ilyen készlete is megvolt. A fekete sárga Blacktron lépegető, a Stardefender 200 a két oldalon leválasztható űrkabinokkal, a 6830-as Space patroller, aminek a hajtőművei valójában két leválasztható robotból álltak. Űrhajós készleteket egyszerűen nem kaptam, illetve csak egyet de az majd a következő etapban látható.
Szóval úgy pár éve felnőtt fejjel borzasztóan elkapott a gépszíj és elég sok használt készletet vettem a Vateráról. Hol dobozzal, hol leírással, hogy mindkettő hiányában csak a készletet.
Csakazért is meglett a Stardefender 200, igaz az egyedi ablak nélkül, egy másik készletből felirat nélkülivel pótolva, de annyival volt kedvezőbb az ára így, hogy nem bántam. A villogó fényes SP1-es elfogót tip-top állapotban, dobozzal leírással 17 körül vettem. Nem mondom, hogy olcsó volt de arra eszeveszettem vágytam mindig, hogy meglegyen. Igaz a fényeit azóta sem próbáltam ki, de az eladó működőképesnek mondta. No meg hát beszereztem a nagy SP1-es űrhajót is, azóta is az egyik büszkeségem. Szerintem ezért még a mai gyerekek is megcsorgatnák a nyálukat a sok Ninjago mellett.
A robothajtóműves kis futuron járművet szintén bezsuppoltam, Blacktronból a moduláris űrhajót valamint a négykerekű járművet. A nagy űrhajóról sajnos lemaradtam pedig volt rá lehetőségem. A kis SP1 elfogó hajót szintén elirigyeltem egy gyerekkori barátomtól, illetve holnap érkezik az SP1 négykerekű szállítójármű is, ami eddig nagyon hiányzott. Érdekes, hogy a bázisok annyira nem érdekelnek, de azért azt a Monorailt én is elfogadnám.