A múlt héten birtokomba került egy kupac, angol kiadású Marvel Transformers képregény és ahogy a Facebook oldalon már említettem ezek telis-tele vannak jobbnál-jobb játékreklámokkal. Ezeket nyilván gyorsan be is szkenneltem és ha már így történt, természetesen meg is osztom veletek.... Annak idején a magyar képregényekből is volt egy hasonló válogatásom, azt a bejegyzést ITT OLVASHATJÁTOK
A 80-as években a játékvonalakhoz kapcsolódó képregények elsődleges feladata a játékértékesítés támogatása volt. Ez ugyanakkor nem ment a történet rovására, így a képregények illetve a rajzfilmek is izgalmas, jól megírt történetekkel bírtak. A kor képregényeiben viszont egy csomó direkt játékreklámot is elhelyeztek, de általában számonként csak 1-3 darabot, úgyhogy nem estek túlzásokba. Elsősorban a képregényhez kapcsolódó játékvonalat népszerűsítették, ám több alkalommal az is előfordult, hogy a gyártó más termékei is kaptak egy-egy hirdetést. A birtokomba került 12 Transformers számban (aminek egy bizonyos részében a G.I.Joe aka Action Force és Visionaries "vendégtörténet" is megtalálható) elsősorban azért a legjobb Transformers cuccok reklámait lehet látni általában egész oldalas kiszerelésben. Külön hirdetést kaptak az egyes alvonalak, mint a Headmasterek, Powermasterek, Pretenderek és Combinerek. Elképesztően jól összerakott reklámok láthatóak és nem is csoda, hogy a kor gyermekei odavoltak ezekért.
A játékokon kívül más képregényeket is előszeretettel reklámoztak és az se volt baj, ha a másik képregény egy másik gyártó játékához kapcsolódott. A Thundercats képregényt ugyan, szintén a Marvel adta ki, ám a játék nem Hasbro, hanem LJN termék volt. Az Action Force-ot (amely megnevezés kissé leegyszerűsítve 1986-ig a Palitoy saját akciófigura vonalát 86-tól pedig a G.I.Joe angol márkanevét jelenti) szintén kiadták önálló képregényként, így természetesen azt is nyomni kellett.
A Battle Beasts szintén egy japánból származó Hasbro játék volt, ami 1987.ben debütált. Ez is megkapta a maga egészoldalas hidertését
A Visionaries képregény formában is vendégeskedett a Transformers hasábjain, de játékreklámként is belerakták. A hologramokkal ellátott, G.I.Joe-szerű figurák ugyan elég jól sikerültek, de sajnos nem vetették meg tartósan a lábukat a játékpiacon.
A G.I.Joe-t pedig senkinek se kell bemutatni. Angliában (és néhány más piacon is) egy ideig Action Force márkanév alatt forgalmazták, az amerikában már jól bevált G.I.Joe figurákat és járműveket. A képregényekben így természetesen egészen sok alkalommal jelentek meg, kisebb képregényekkel is megbolondított Joe reklámok, amelyek akár két oldalon is elterültek.
Elméletileg még majd fogok kapni hasonló képregényeket, így majd ha találok bennük ezektől eltérő reklámokat, akkor természetesen majd azokat is megosztom veletek
TB
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.