Tudhatjátok rólam, hogy a játékok mellett azért én bizony a képregényeknek is elég nagy barátja vagyok. Bár az utóbbi időben már nem sokszor vettem ilyesmit, de néha-néha azért előfordul olyan eset, amikor "véletlenül" a birtokomba kerül pár külföldi kiadvány is. Az ilyen esetekben mindig elsősorban arra vagyok kiváncsi, hogy az adott cuccokban milyen játékreklámok voltak, hogy be tudjam szkennelni nektek, ahogyan azt korábban megtettem az angol Transformers illetve a Semic-es válogatásom esetében is. Most egy pár Batman helyesbítve Robin II. képregény bújt meg az egyik figurás csomagomban, amelyek amerikaiak és az 1991-es esztendőből származnak. Természetesen most is megnéztem milyen játékreklámokkal operáltak bennük, de meglepve tapasztaltam, hogy gyakorlatilag egyetlen darab "fizikai" játék vagy figura reklám se volt bennük... ami azért is érdekes, mert a Kenner-féle első Batman cuccok ekkor már bőven kaphatóak voltak. Ehelyett videójátékokkal kapcsolatos reklámokkal volt tele mindegyik szám, ami persze egyáltalán nem baj, hiszen ilyen válogatásom még nem volt. Szeretem a retro videójátékokat is és bár azokkal nem sokszor szoktam foglalkozni, de azért ezeknek is megvan az a retró bája illetve emlékidéző hatása, ami a sima játékreklámoknál is jelentkezik.
(Ezen kívül megvan már a II. Figura és Játékfeszt helye és időpontja....ha érdekel az esemény, kattints ide )
Atari Lynx...őszinte leszek...ez a gép számomra annyira ismeretlen volt, hogy rá kellett keresnem, hogy mi is volt ez, pedig azt hittem ebből az időszakból minden ilyen gépet ismerek. Szerintem ez a minikonzol felénk nem nagyon járhatott, de az erős akciózásból ítélve Amerikában se lehetett egy ordító nagy siker.
Természetesen egy Batman képregényben nyilván reklámozták az aktuális Batman-es játékot is... ami ekkoriban éppen a Sunsoft féle Return of the Joker volt. NES-re, Gameboy-ra és Genezis-re jelent meg éppen 1991-ben.
Úgy látszik a cheat-es "hardverekre" már akkoriban is volt igény. Ez a Game Genie ugyanis egy olyan Nintendo cartridge volt aminek segítségével manipulálni lehetett bizonyos játékokat. Örök élet, plusz effektek stb. szempontjából.
A Nintendo mellett természetesen a Sega se maradhatott el a hirdetésekben. Itt éppen a Genesis konzolt reklámozták, ami nálunk ugye Mega Drive néven futott.
A 90-es évek elején élték a fénykorukat a kvarcjátékok is. Ez itt egy érdekes, Tiger-féle variáns, amiben egyszerre két sportos témájú játékot lehetett megszerezni. Nem lehetett túl kényelmes játszani vele, de az egészhez megnyerték Bo Jackson-t reklámarcnak, aki arról híres, hogy ő az egyedüli ember aki Baseball-ozóként és Amerikai focistaként is bekerült az adott sport All Star válogatottjába, így itt ezt a két sportot lehetett kvarcjátékként is játszani.
Ó hát a Gameboy, igen... akkor találkoztam először vele, amikor olyan 7 éves lehettem. Nekem sosem volt, de egy osztálytársamnak igen, aki kölcsön is adta egy pár napra valamelyik Mario-s játékkal. Jó kis cucc volt ez akkoriban... Masszív, modern hatású és nagyon vonzó volt, hogy egy csomó játék megjelent rá, ami a nagy konzolokra is.
A Smash TV egy rendkívül sikeres arcade gép volt, ami 1990-ben jelent meg a Williams jóvoltából. Később átportolták NES-re, SNES-re, Sega-kra és egy csomó másra is. Ez éppen a Nintendo-s változatot reklámozza.
Nos, a Smash TV-vel nem játszottam, de a Double Dragon-okkal viszont igen... bár én nem Nintendo-n, hanem Arcade gépen, Enterprise-on, Spectrum-on és C-64-en találkoztam velük. Mérsékelten kedveltem. Sőt.. akkoriban (9 évesen...) még az amúgy mai szemmel pusztulat Double Dragon film is úgy emlékszem, hogy tetszett, bár sok minden nem maradt meg belőle.
Természetesen, ahogy minden konzolra, úgy NES-re is jelent meg pankrációs játék.
Az ilyen fantasy-s játékokkal sosem éltem, úgyhogy bevallom ez az Ultima sem ismerős.
TB
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.