A Sea Tron / Sea People altéma
A G.I.Joe és vintage Star Wars érdekességek mellett mostantól Lego érdekességes cikkekkel is fogok néha jelentkezni. A mai, első érdekességünk pedig egy igen érdekes, soha meg nem valósult altéma, a Sea Tron, ami sokaknak ismerős lesz, hiszen volt, aki már érintette a témát itthon is, de mivel a következő „nagytémás” cikkemhez az Aquazone-hoz kapcsolódik, ezért most praktikus okokból ezt választottam.
A 90-es évek elején (ahogyan a Lego Space története cikkeimben olvashattátok) folyamatossá vált a Lego Space fejlesztése, modernizálása. Újabb és újabb altémák, frakciók jelentek meg, amelyek jellemzően saját színvilággal rendelkeztek és általában történetileg kötődtek 2-3 másik altémához is. Ilyen volt ugye a jól ismert Blacktron, M-Tron vagy az Ice Planet is. A Lego Space „atyja” Jens Nygaard Knudsen volt, aki viszont a megvalósult Space szetteken és altémákon kívül egy csomó olyan dolgot is megalkotott, amelyek végül nem kerültek gyártásba.
A legérdekesebb ezek közül a Sea Tron / Sea People altéma volt. Ezt a 90-es évek elején találták ki és ez egy a Futuron-hoz illetve az M-Tron-hoz hasonló vonal lett volna. A történet, itt is csakúgy mint az Ice Planet-nél, egy idegen bolygón játszódna amelyet itt nem jég, hanem víz borít, így az emberi felfedezők kénytelenek víz alatti járművekkel….főleg űrhajó szerű tengeralattjárókkal operálni. Legalább 8 készletet és több minifigurát is megterveztek a téma keretein belül, amelyek jellege nekem leginkább az akkoriban sugárzott Seaquest DSV sorozatot juttatja eszembe, de némelyik megoldás a Space Ufo altémán is visszaköszön.
A készletek színvilága nagyjából a fekete – zöld mezsgyén belül mozog, amelyet sárga üveges elemek egészítenek ki. A készletekhez jártak volna tengeri állatok is, főként cápák. A járművek külsőre szerintem nagyon impozánsak voltak, teljesen egyediek ugyanakkor mégis a Space formavilágán belül maradtak. A több közepes mellett két igazán nagy készlet is született volna….természetesen az egyik egy tenger alatti bázis, ami a Space bázisokból már jól ismert kupolás, üveges résszel és 3d-s alaplappal rendelkezett.
A másik nagy készlet egy kicsit kilóg a többi Sea Tron cucc közül a színvilágával (pl trans red üvegek, sárga vonat), de gyanítható, hogy ez egy kicsit korábban is keletkezett. Ez egy újabb, immáron tenger alatti, szép nagy monorail készlet lett volna, ami azért küllemében erősen eltér például a futuron-os monorailtől, de legalább annyira ütős. Ha egy picit változtatnak a színeken, mondjuk a fentebb látható fekete-zöld variációra, akkor ez egy nagyon kemény készlet lett volna. A jól látszódó figura a képen egy Futuron asztronauta, de lent látszik egy új, mélytengeri „asztronauta” is.
Figurák tekintetében összesen kettőről van részletesebb információnk. Az emberi oldalt egy búvárruhás asztronauta képviseli, ami a monorail-es képen látszik az alsó részen. Erről azóta egy rajzolt kép is rendelkezésre áll, amin látható, hogy mélytengeri sisakkal, tartállyal és a mellkasához lelógó panellal is rendelkezik.
Az idegen oldalt – merthogy természetesen itt is két frakció állna szemben – egy egyszínű zöld, rétegelt testtel ellátott idegen lény képviselte, de a Lego döntéshozói még nem látták elérkezettnek az időt az idegen minifigurák bevezetésére. Ugyanakkor ez a figura nem tűnt el nyomtalanul, hiszen ihletforrásként felhasználták több Space Police III figura (Frenzy és Squidman) megalkotásához.
A Sea Tron sajnos nem ment át a rostán. Állítólag az újabb monorail ötlete azért bukott meg, mert a Futuron-os monorail nem hozta azokat a számokat (és gondolom a Unitron-os sem), amiket elvártak tőle. A többi készletet sem adták ki soha, de maga a koncepció azért nem merült feledésbe. Az alapszituációt ugyanis elhozták a földre és új színvilággal, új tengeralattjárós készletekkel, idegenek nélkül 1995-ben megjelent az Aqua Zone téma, aminek így egyértelmű őse volt a Sea Tron.
A Sea Tron / Sea People vonalról sokáig semmit sem lehetett tudni, de 2009-ben Jens Nygaard Knudsen a Brick Journal-nak adott interjújában megosztotta a fenti információkat. Köszönjük neki. Sajnos arról nincs információ, hogy mi lett a prototípusok sorsa és csak ezek a képek állnak rendelkezésre róluk.
TB
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Anak 2018.11.30. 21:39:16
Szeretettel várom az AquaZone-os cikket is. Tulajdonképpen ugyanúgy űrhajós cuccok ezek is, csak a a történet más közegbe van helyezve és sugárhajtóművek helyett propellerek vannak.