A 90-es években a Power of the Force Star Wars szériában számos olyan, kifejezetten a gyűjtőket megcélzó alsorozat is volt, ami emlékezetesre sikerült. Ezek rendszerint egyedibb csomagolással és valami extra cucc mellékelésével kerültek kiadásra. Korábban már ebben a cikksorozatban is volt szó egy-két ilyenről. Ma a Leia hercegnőre koncentráló „Leia Collection-ről” lesz szó, aminél az egyik csomagot eredetileg egy kicsit másként álmodták meg.
A Leia hercegnőre koncentráló sorozat 4 db kettes pakkból állt, amelyekben egy Leiát és egy másik figurát csomagoltak egybe. Mindegyik csomag Leia egy-egy emlékezetes jelenetére igyekszik utalni így mindegyik csomagban más-más öltözékű Leia figura található. Van egy Bespin-es csomag Han-al, egy Endor-os csomag Wicket-el, egy a yavini ceremóniát megörökítő Luke-al és egy pakk R2-val, ami talán Leia egyik legemlékezetesebb jelenetére és egyben első megjelenésére utal, amikor is R2-ba helyezi a Halálcsillag terveit a Tantive IV-en. A csomagok, mondjuk úgy, hogy a 90-es éveknek megfelelő stílusúak, de azért mindenképpen emlékezetesek voltak, viszont olyan figurákat tartalmaztak, amelyeknek többségét single card-os formában is a piacra dobták. Úgyhogy ezek egy kicsit spórolós gyűjtői csomagokra sikeredtek. A korszakra specializálódott gyűjtők ugyanakkor manapság is kedvelik ezeket. Bár ez a négy csomag kerek volt és nem is terveztek többet, de természetesen azért itt sem minden úgy került a boltokba, ahogyan eredetileg megálmodták.
A Tantive IV-et megidéző csomag eredetileg, sokkal jobban reflektált volna a szóban forgó jelenetre. Ennél a többi csomaggal ellentétben, a kezdettől fogva egy új Leia figurával terveztek, mert a single card-os (sokak által csak „gorilla Leia-ként emlegetett) változat 1997-ben már mondjuk úgy, hogy nem felelt meg a kívánalmaknak. No meg annyit eladtak belőle, hogy nem feltétlenül volt értelme még egyszer elsütni. Az új figura Leia külsejéhez egy sokkal jobban passzoló vászonruhát, kellemesebb, vékonyabb szabású arcot és relatíve rendesen kidolgozott „kakaóscsiga” hajat is kapott, amivel, sokkal nívósabb hatást kelt, mint a 95-ös kiadás. A fennmaradt prototípus képen viszont látszik, hogy a figura első változata még egészen másként nézett ki. Az arca még egy kissé pufók volt és kevésbé kidolgozott, ugyanakkor a ruhája egy kifejezetten szép, igényes vászonból varrott darab volt, aminek minőségéből a végleges változaton egy kicsit visszavettek. Az öv is itt még fehér színű volt, a végleges változaton viszont már szürke festést kapott (ami egyébként a filmhű szín).
R2 figurája viszont kifejezetten izgalmas volt. A végleges kiadásnál, a sima single card-os darabot tették a csomagokba, ám eredetileg ez is egy részben új darab lett volna. A sima single card-os R2 figuráját úgy módosították, hogy a felsőtestén egy gombnyomásra kipattanó, fiókszerű rész kapott helyet, ami a Halálcsillag terveit tárolta volna. A gomb a dome tetején kapott volna helyet. A terveket egy egészen szép, matrica szimbolizálta, amin egészen élesen látszódott a Halálcsillag sziluettje. A plusz kihúzható fiók plusz költséget jelentett volna, hiszen új testeket és dome-okat kellett volna gyártani a régi alkatrészekhez, ráadásul egy plusz belső szerkezet is kellett volna a fiók kipattintásához. Mivel a csomagban már volt egy új cucc, ezért ezt a módosítást, nyilvánvalóan spórolási okokból elhagyták, pedig ennek a változtatásnak lett volna értelme. A prototípusokból csak ez az egy-egy darab létezik és ezeket kézzel buherálták össze. Végülis egyébként érthető, hogy miért döntött a Kenner a változtatások mellett.
TB
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.