Viszonylag régen, mintegy 10 hónappal ezelőtt volt utoljára újságcikkes válogatásom, ami azért is vicces, mert régóta minden alapanyagom megvolt hozzá, így most könnyűszerrel össze tudtam rakni nektek egy újabb érdekes 13+1-es listát. Most főleg a 90-es évekből válogattam és úgy alakult, hogy a Lego-s dolgokból megint egy kicsit több jutott a listára. Igaz...ők nagyságrendileg jóval többet is költöttek újságmegjelenésekre, mint bármelyik másik játékgyártó, úgyhogy jóval gyakrabban lehet ezekkel találkozni az archívumokban. Egy kis időutazás következik... amiben persze most is időrendben haladunk.
1988 Novemberében a Dunántúli Napló is - ahogy akkoriban kb. minden lap - írt egy cikket a karácsonyi játékhelyzetről. Ezekben általában évszámtól függetlenül az árakon szoktak siránkozni, úgyhogy nyilván ez ebben sincs másként. A beállított kép szagú illusztráción némi Lego és akkori alap játékok látszódnak.
1989 Októberében a Konzum áruház hirdette az aktuális játékkínálatát a Somogy megyei Hírlapban. Illusztrációnak ha jól látom egy Lego Black Seas Barracudát választottak.
1989 Decemberében ugyanebben a lapban jelent meg egy kaposvári valutaboltról szóló cikk is. Ebben külön kitértek a bolt játékkínálatára. Az illusztráción sajnos nem lehet jól kivenni a játékokat, csak egy Barbie-t meg valami versenyautót.
1992 Októberében a Komárom-Esztergom megyei 24 óra tett közzé egy felhívást, az első hazai Nintendo bajnokságról. A képet nem tudom honnan szedhették, ha ekkor még nem volt itthon ilyen.
1993 nyarán pedig a Szolnok megyei Néplap számolt be egy Lego rekordkísérletről.
Az 1993-as karácsony előtt, a Dunántúli Napló menetrend-szerűen jelentkezett az ilyenkor szokásos játékkínálatos cikkel. A képen elég sok Lego cucc látszik....és azért itt már látszik, hogy a rendszerváltás után járunk.
1994 márciusában már a Lego által fizetett "promó" cikkek is megjelenhettek. Ezekben mindig beszámoltak az újdonságokról és rendszerint minden megyei lapban lehoztak ilyenkor egy-egy hasonló reklámszagú írást. Ez éppen az új Pirates cuccokról szólt és a Békés megyei Népújságban jelent meg.
Nagyon hasonló volt a 95 márciusában megjelent Aquazone-os cikk is. Ilyenből már mutattam egy másikat is korábban, ami ugyanezzel a képpel, de sokkal rövidebb szöveggel operált. Ez megintcsak a Dunántúli Naplóból való.
És 95 tavaszán is megjelent egy ugyanilyen, megint csak a Dunántúli Naplóban. Úgy látszik ezt minden húsvét előtt megcsinálták.
1995 októberében az Esti Hírlap is elkezdett a karácsonyra hangolódni. A képen egy Parker -féle Betűtorony társas látható.
1995 novemberében a Népszava is megjelentetett egy hasonló cikket. A képen egy utcai árus látható egy rakás társasjátékkal. Én a Game of Life-ot tudom kivenni, meg talán egy Szerencsekereket.
Szintén 1995 decemberében jelent meg egy ajánló a Dél-Magyarországban a szegedi Lego kiállításról. A képen a tárolóban kalózhajók láthatóak.
1999 augusztusában a közelgő Episode I premier kapcsán az Észak-Magyarország közölt egy cikket a Star Wars merch-ekről. Illusztrációnak egy 1998-as "Sapkás" Power of the Force Luke Skywalker figurát választottak.
Az Episode I-et nálunk végül csak 1999 szeptemberében mutatták be. Talán nem is véletlen, hogy pont ugyanekkor reklámozta magát a szegedi Mega Modell üzlet is a Dél-Magyarországban. A hirdetésben egyértelműen az új Star Wars termékeken volt a hangsúly. (A pesti Mega Modell amúgy jó kis bolt volt, de én ott nem emlékszem "sima" akciófigurákra csak makettekre)
TB
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Majer Tamás 2021.09.20. 23:45:29
scherier 2021.09.22. 07:49:47
-Szűcs Gyula- · http://nerdblog.blog.hu/ 2021.09.22. 08:13:50
Kiváló gyűjtés amúgy - mint mindig!
Majer Tamás 2021.09.22. 16:59:29
Meglepő, hogy voltak már ekkoriban is, akik nem csak kiszótárazták az angol szavakat, de olyan szinten ismerték, hogy saját(?) kútfőből szóviccekkel is éltek. (Vagy talán külföldi példát követve emelték át?)