A kisgyerekeknek szánt Lego termékpalettából számomra a Fabuland volt mindig a legkedvesebb. Kedves emlékek fűznek hozzá, de felnőttként is egy aranyos, nyugodt témának tartom. Úgyhogy alig vártam, hogy legyen egy Fabuland insertem és szerencsére ez nemrégiben össze is jött. Ez egy korai, 1980-as, kihajtogatható darab, úgyhogy nem a legmodernebb Fabuland cuccok látszódnak rajta, de azért így is nagyon jól néz ki. A kis koromban birtokolt Fabuland könyvet juttatja eszembe.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Androsz · http://wikipedia.blog.hu/ 2021.10.09. 13:35:57
Majer Tamás 2021.10.10. 19:00:40
rebrickable.com/media/parts/photos/14/3980c01-14-473647ae-f74d-4d50-ae13-0d700a34e5dc.jpg
Androsz · http://wikipedia.blog.hu/ 2021.10.10. 20:18:27
Nekem is voltak szép fa építőelemeim, közöttük tető, oszlop, ablak is, az ablakon színes fólia, csodálatos volt. :D
scherier 2021.10.11. 07:39:02
Eleinte nem is értettem miért nem a duplóval próbálkoznak, de a saját 15 hónapos kislányomon látom, hogy ha kipakolom az összes figurámat, nem a duplot, nem a legot fogja meg először, hanem a fabulandot. A második helyezet kicsit gáz, mert azok a belvilles figurák:)
Majer Tamás 2021.10.12. 19:22:28
Ez olyan, mint a Primo vagy a Scala. A LEGO az egyetlen olyan játékgyártó, amely egyetlen termékcsoporttal van jelen a piacon. Természetes, hogy próbált több lábra állni. És én a márkahűség miatt szívesebben vennék most is LEGO által gyártott Pirmo-t, mint Fisher-Price áltál forgalmazott mega blocks-ot, és inkább vennék LEGO által gyártott babaházat a majdani kislányomnak, mint a Mattel által kiadott Babrie-t. A LEGO a Primo keretén belül korábban járókatakarókat, járássegítőket, sátrakat, és egyéb babajátékokat is gyártott. Ezeket nem utálni kell, mert nem egy X-Wing.
Aki a LEGO-t szereti, örül, ha az az élet minél több területét kiszolgálja. És nem csak kisfiúk születnek, eleve hatévesen kibújva.
scherier 2021.10.14. 08:54:26
scherier 2021.10.14. 12:30:55
A LEGO játékot kedvelni és a LEGO céget fanatizálni szerintem két különböző dolog. A LEGO egy ugyan olyan lélektelen pénzéhes multi mint a többi. A különbség, hogy ők ezt mézes mázas mesékkel gyerekköntösbe öltöztetik.
Vegyünk csak egy példát a sok közül, hogy lett világhírű az amúgy teljesen snassz fa játékokat gyártó cég? Feltalálta az interlocking kockát. Jaa nem is ő találta fel. Akkor ki?
A legelső intelockingnak látszó kockát a tengerentúlon hozta forgalomba a Bild-O-Brik, majd a MiniBrix ezek gumiból voltak, szóval nem tök ugyan az. 1939-ben a Hilary Page a Kiddicraft tulajdonosa volt aki először műanyagból készített interlocking kockát, de ez még mindig nem az igazi, mert sokkal nagyobb volt. Most ugrunk kicsit az időben 1946-ban az American Bricks már kisebb méretben gyárt építő rendszert interlocking kockákból melynek neve ELGO (milyen érdekes név nem?:). Rá egy évvel később Európában Hilary Page megalkotja a ma ismert LEGO kocka eredetijét amit a cége a Kiddicraft forgalmaz, a kocka aljában látható a neve, európai licencel rendelkezett, nyugat európai országokban volt kapható, de árulták Kanadában és az Usában is.
Ole Kirk Christiansen ezt a játékot meglátva és ezen felbuzdulva elutazik fiával 1947-ben Angliába. Mit csinálnak ők ott? Elmennek abba a gyárba ahol a Kiddicraft gyártatja a játékot, és a gyár tulajdonosától megvesznek egy teljes moulding rendszert. A Kiddicarftal nem is állt szándékukba tárgyalni. Elviszik Dániába és elkezdik két éven belül 1949-ben változatlanul gyártani a Kiddicraft kockákat LEGO néven. Ja nem változatlanul hiszen a desgined by Hilary Page feliratot kiszedik belőle. Ezt csinálják 1958-ig. Közel 10 éven keresztül ugyan ezt a technológiát használják minden változtatás nélkül. Ömlik le a gyártósorról a LEGO feliratú Kiddicraft kocka, amiről Hilary page semmit nem is sejt, hiszen az első években még nem volt kapható Európa szerte. De a helyzet változik, a LEGO terjeszkedik, megy az üzlet, több országban is kapható lesz. A Kiddicraftnak viszont nem megy a szekér, Hilary pár évig még gyártja a kockákat de mivel az ő termékpalettájukon ez csak egy szelet volt, felhagy vele, és a többi játékra koncentrál. A sikertelenségbe belefáradva és a LEGO sikerének láttán (ezt a LEGO tagadja) 1957 közepén öngyilkos lett. A LEGO ezt követően 1958-ban módosítja a kockát ekkor kerül bele a két stabilizáló cső.
Most ugorjunk egy kicsit az időben, abba a korba amikor a LEGO már világcég és mindenkit szarrá perel aki valamilyen módon is próbálja utánozni a „LEGO” kockát. Az ugrás után az 1980-as évek elején vagyunk megjelennek a LEGO klónok. A LEGO-nak ez nem tetszik, de nem bízza a véletlenre. Mit csinált az akkor már több százmillió dolláros világcég? 50.000$-t fizetett Hilary Page örökösének (aki Page egyik lánya volt), a kocka jogaiért!! Majd így ment az első ilyen tárgyalásra 1984-ben a TYCO ellen.