Ghost of Qui-Gon
orábban már sokszor szóba került, hogy az Episode I játékvonalat mennyire túlhúzta, túlgyártotta a Hasbro és hogy nagyon rövid idő alatt ugyanazokból a karakterekből is rengetegféle változatot a piacra dobtak, ami túlságosan hamar elerodálta az érdeklődést a figurák iránt. Nos, ez így van, de még ezzel együtt is rengeteg kiadatlan cucc maradt a fiókban, amelyek ilyen-olyan okokból nem valósulhattak meg, ugyanakkor ez nem is feltétlen baj, hiszen ezek csak tovább rontották volna ezt a túltelített helyzetet. Párszor már beszéltem nektek ilyen cuccokról, szó volt a kiadatlan holografikus figurákról, a Battle Droid cuccokról és kiadatlan kettes pakkokról is, de ma is egy ilyen törölt figuráról lesz szó, mégpedig a „szellem” Qui-Gon Jinn-ről.
Qui-Gon Jinn volt az Episode I egyik abszolút főszereplője. Liam Neeson egyrészt csodálatosan játszotta a karaktert, másrészt hosszú idő után ő volt az első „új” Jedi a porondon, akit láthattunk. Emiatt nemcsak a film reklámkampányának jó része épült rá (gyakorlatilag minden az Anakin-Padme-Qui-Gon-Maul négyesre épült a Pepsi reklámoktól kezdve a Chupa Chups-on át a Pizza Hut-ig minden kampány), hanem a játékfiguráknál is kiemelt figyelmet kapott. Mivel az Episode I film nem hozott túl sok új karaktert, ugyanakkor rengeteg figurára volt szükség (legalábbis a Hasbro úgy gondolta) ezért a főszereplő karakterekből futtattak párhuzamosan több félét. Ez persze növelte a választékot, de ugyanakkor elerodálta az érdeklődést a karakterekre és végsősoron ez volt az egyik fő ok, ami miatt az érdeklődés az Episode I játékokra nagyon hamar lecsökkent. Ennek ellenére az Episode I sorozat bő egy éves forgalmazása alatt összesen 9 Qui-Gon figura jelent meg, amelyek egy jó része erősen hasonlított egymásra.
A kiadott Qui-Gon-ok között létezett egy világítós „Light Up” változat is, amelynél a karaktert áttetsző műanyagból formálták meg és a hozzá adott világítós stand segítségével állították elő a „holografikus hatást”. Ez a figura 2000-ben került kiadásra és Wallmart exkluzív volt, de érdekes módon nem ez volt az első áttetsző Qui-Gon, amit a Hasbro tervezői megálmodtak.
Egy évvel korábban ugyanis csináltak egy prototípust, ami bizonyos részleteiben eléggé hasonlított a Light Up figurára, ám mégis teljesen más volt. Ez a darab a Ghost of Qui-Gon Jinn nevet viselte és egy teljesen zárt jediköpenybe burkolt, ha minden igaz két mozgatási ponttal ellátott figura volt. Egy kicsit hasonló, mint amilyen pár évvel korábban a Spirit of Obi Wan elnevezésű darab volt, de ugye az teljesen tömör. Ugyan a prototípust „teli” tehát nem színtelen műanyagból formázták meg, de ez ne tévesszen meg senkit, ezt is áttetsző, zöldes színű műanyagból tervezték kiadni. A figurából ez az egyetlen prototípus készült, nem volt hozzá csomagolási terv, vagy bármi. Egyszerűen megcsinálták, bemutatták, majd végül a döntéshozók nem kértek az ötletből.
Jó kérdés, hogy egyáltalán miért terveztek Ghost of Qui-Gon figurát, ha a filmben egyáltalán nem szerepel Qui-Gon teljesalakos szelleme. Nos, a figurák fejlesztése ugye jóval a film bemutatója előtt indult. Először concept tart-okból és jelmezekről készült fotókból indultak ki. Később aztán megkapták a filmből származó megfelelő képeket a karakterek megformázásához. Lehetséges, hogy ezt a prototípust még olyankor készítették, amikor tervben volt, hogy a filmben is megjelenik Qui-Gon szelleme, majd, amikor ezt elvetették törölték a készülőben lévő figurát is. Mondhatnám, hogy kár érte, mert egy egészen jól megformázott darabnak tűnik, de hát annyi Qui-Gon figurát adtak ki, mindenféle ruhákban, hogy igazából mégsem gondolom így.
Qui-Gon szelleme egyébként azóta feltűnt a Clone Wars animációs sorozatban és az Obi-Wan sorozatban is.
TB
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.