A sosem látott G.I.Joe Generators páncél
Számomra a vintage G.I.Joe témakör egyik legérdekesebb részét képezik, a mi lett volna, ha jellegű projektek. A nem megvalósult csapatok…figurák….járgányok. Számos olyan projekt végezte a kukában, ami jobb sorsra lett volna érdemes és olyanok is akadtak, amelyek végül más formában kerültek a boltokba, mint ahogyan azt eredetileg megálmodták. A mai kiadatlan darab viszonylag egy kakukktojás, mert ugyan volt elő és utóképe, de önmagában ez a koncepció, hasonló formában mégsem valósult meg. Ráadásul az egyedi formája miatt igencsak kilógott volna a korabeli játékok sorából. Ez nem is egy populárisabb, vagy ismertebb darab, legalábbis, én sosem futottam még bele az elmúlt 12 évben.
A figurákhoz kiadott páncélok, amelyekbe be lehet helyezni az adott figurát, nem példa nélküliek a G.I.Joe történelemben, bár nem is tartoztak a leggyakrabban használt kiegészítők közé. Ezek voltaképpen se nem járgányok, se nem figurák, de általában azért a járgányokhoz szokták sorolni őket. A legfontosabb és egyben az első ilyen darab a S.N.A.K.E. páncél volt, amely először 1983-ban jelent meg a boltokban. Ez egy moduláris páncél volt, amelyet voltaképpen rá kellett építeni a figurára. Nagyon sikeres darab volt, ami ma már klasszikusnak számít, ezért nem is meglepő módon 85-ben újra elsütötték és kiadták sötétkék színben is (Európában volt piros is).
Ez után viszont legközelebb, csak 1994-ben találkozhatunk hasonló jellegű kiegészítővel, az 1994-es Power Fighters vonalban. Ez viszont nem egy klasszikus páncél volt, inkább egy exoskeleton szerű lépegető mecha, ami elöl nagyjából valamennyire volt és mindenképpen járműnek számít. A két „páncél” között elég sok idő telt el és némiképp furcsa is, hogy semmilyen SNAKE jellegű, páncélos cuccot sem csináltak 1985 és 94 között, pedig ez egy relatíve olcsó és népszerű kiegészítő lett volna. Nos, úgy néz ki, tervek azért voltak…
Az alábbi prototípusról készült polaroid képek ugyanattól a volt Hasbro alkalmazottól kerültek elő, akitől annó a Serpentor járgány képei is. A képek egy elvileg kinyitható páncél prototípust ábrázolnak, ami jellegében egy kicsit hasonló a korábbi S.N.A.K.E. Armor-hoz, de annál valószínűsíthetően nagyobb. A nyílások alapján úgy gondolom, hogy a felsőtest előlapja lehetett volna lenyitható (bár ez a prototípus tömör lehetett) és a belsejébe lehetett volna behelyezni a figurát, tehát nem a korábbi ráépítős módszer maradt volna meg. Bár nincs mellette semmi, ami alapján be lehetne lőni a pontos méretét, de ha a felsőtestében elfért volna egy figura, akkor egy egészen nagydarab cuccról van szó. A kidolgozottsága áramvonalasabb, mint a SNAKE-nek és ízületekből is többet kapott volna, amivel egészen jól lehetett volna pózoltatni. A formája miatt én ezt egy Cobra páncélnak gondolnám, de erre végülis nem utal semmi a veszélyes külsőtől eltekintve.
A kép felirata szerint a koncepció 88-ban született és Generators munkacímen futott. A többes számból ítélve valószínűleg nem egyetlen darabban gondolkodtak és pont ezért ez az egész a sokkal későbbi Power Fighters lépegetők elődjének tűnik, bár azok nem voltak teljesen zárt páncélok, inkább egyfajta exoskeleton-ok. Sajnos semmi több információ nem maradt fenn a cuccról, csak ami a képeken látszik. A Hasbro alkalmazott, aki megőrizte a képeket, eladta egy relikviákkal foglalkozó cégnek és most éppen ez a cég árulja őket. A prototípus sorsa sem ismert. Mindenesetre 1988-hoz képest ez egy eléggé modern-nek ható és előremutató cuccnak tűnik és szerintem nagy kár, hogy nem lett belőle semmi. Mindenképpen kilógott volna, még a 90-es évek elején elérhető felhozatalból is.
TB
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.