Legends of Batman - Warner Brothers Exclusives
1995-ben a Kenner a Warner Brothers kérésére a Legends of Batman sorozatnak készített egy exkluzív alvonalat, amely a kiadott Legends of Batman figurák átfestett változataiból jött létre. Ez volt a Warner Exclusive Batman sorozat.

Ezt a vonalat akár tárgyalhattam volna a sima Legends sof Batman keretein belül is, hiszen a festéseken és a csomagolásokon kívül nincsen eltérés a két sorozat között. Viszont úgy voltam vele, hogy tartalmaz annyi eltérést, ami miatt érdemes lehet külön kezelni illetve korábban a Crime Squad-ot is külön cikkben tárgyaltam, ezért itt is így döntöttem. Viszont ez a csapat annyira összefügg a Legends of Batman-el, hogy mielőtt nekifogtok, mindenképpen olvassátok el azt a cikkemet (ITT OLVASHATOD), mert ebben csak az eltéréseket fogom tárgyalni, a méretet, testfelépítést stb. nem írom le újra.

Az első és legfontosabb dolog….nagyon szerettem volna kikutatni, hogy ez a vonal mitől is volt exkluzív, de sajnos azon kívül, hogy a Warner kérésére csinálták a szériát, más infót nem találtam. Tehát az esetleges árusítási korlátozásokat és a miérteket nem tudtam kideríteni. Manapság a Warner exkluzív cuccoknál ez a jelző annyit tesz, hogy csak a Warner webshopjából lehet a cuccokat megrendelni, de ez akkoriban még biztosan nem ezt jelentette. Tippem szerint lehet, hogy a Warner élményparkjaiban, mozikban vagy ilyesmi helyeken lehetett beszerezni ezeket a játékokat, de erre konkrét bizonyítékot nem találtam. A játékokat nem reklámozták és a katalógusokban sem szerepeltek, így a képek gyűjtésénél most egy kicsit bajban is voltam, mert például bontott állapotban alig van róluk kép.
Megintcsak jó kérdés, hogy miért volt még erre a vonalra is szükség. 1995 volt a legtelítettebb év a Batman játékok történetében és nem hiszem, hogy volt különösebb értelme a meglévő szériákra (Legends/New Adventures/ Forever/Crime Squad/Animated) még ráereszteni, egy ilyen „exkluzív” -gondolom kifejezetten a gyűjtőket megcélzó- alvonalat. Ezen kívül a Warnernek ezekhez a konkrét figurákhoz nem sok köze volt, hiszen nem filmen és nem rajzfilmen alapultak, tehát értelmetlen volt pont ezeket egy Warner exkluzív szériába kiválasztani. Ennek ellenére három hullámban összesen 17 figurát adtak ki (újra) 1997-ig, de a járművek nem kaptak exkluzív kiadást. Ebből az is következik, hogy nem minden Legends figura kapott ilyen újrázást, volt, amit a single card-osok közül is kihagytak, de a deluxe illetve 2-pack figurákhoz egyáltalán nem nyúltak. Fontos kiemelni, hogy az alapul szolgáló Legends of Batman kiadásoknál a csomag tartalmazott egy gyűjthető kártyát is, de ezt ez a speciális kiadás nem örökölte. Hátrányára, hiszen azon kártyák némelyike egészen tűrhető volt.
A figurák és a javarészt a kiegészítőik is, a festést kivéve teljesen megegyeztek a Legends of Batman figurákkal. A csomagolás viszont igazán érdekes. Mindhárom hullám eltérő csomagolással bír és egyik sem hasonlít a sima Legends of Batman csomagok külalakjára. A karton alakja és a bliszter megegyezik az első két hullámnál, de a grafika teljesen új. Az első hullámban a karton alsó részén Gotham város házai látszanak, a felső részen pedig piros-feketével egy nagy Batman fej. Egy nagy Batman felirat van csak rajta illetve a karakter neve, ami elé odaillesztették a Special Edition kifejezést. Ennyi jelzi csupán, hogy valami extra dologról van szó. A hátsó részen, a baloldalon, egy érdekes elrendezésű checklist található, a jobbon pedig egy használati útmutató. Alul pedig ott virít egy Warner Brothers embléma - ennyiből látszik csak, hogy a Warnernek valami köze van ehhez a kiadáshoz.
A második hullámban enyhén ázsiai jellegű dizájnra váltottak. Itt piros a karton színe és egy nagy képregényes Batman ábrázolás látszik rajta, aminek a hátterében egy nagy bat szignál található. A Batman felirat itt féloldalasan olvasható, enyhén ázsiai jellegű betűkkel (de lehet hogy csak engem emlékeztet arra, nem tudom). A karton felső részére itt már kiírták, hogy Special Legeds Edition. A hátsó részt is megváltoztatták, itt egy majdnem az egész területet elfoglaló checklist látható plusz a felső részen egy rövid leírás az adott karakterről.
A harmadik hullám esetében már a karton formája is új. Ez már a Legends of the Dark Knight sorozat csomagolása alapján lett megcsinálva (ez a játékvonal majd egy következő részben fog bemutatásra kerülni). Itt kék a háttérszín és egy másik képregényes Batman ábrázolás szerepel rajta. A Batman logó itt némiképpen szolidabb, de ugyanúgy maradt a Special Legends Edition kiírás. A hátsó részén megint egy újfajta elrendezésben látható a checklist.
Amint említettem nincsenek róla információim, hogy hol és milyen számban értékesítették ezeket. Az biztos, hogy sok maradt fenn belőlük, túlnyomórészt bontatlanul, mert a nagy nemzetközi aukciós portálokon egyáltalán nem nehéz beléjük botlani. Az áruk valamivel magasabb, mint a sima Legends figuráké, de én úgy látom, hogy a keresletük nem sokkal nagyobb. Hazánkban én még nem találkoztam velük.
És akkor most nézzük őket részletesen…..de mivel az egyes darabok tulajdonságai megegyeznek a sima Legends figurákéval, ezért most leginkább csak a színekről fogok tudni beszélni.
1.hullám – 1995
Batman (Crusader) – A Legends-es Crusader szürkés festésű változata. Ugye az eredeti az világoskék volt. A kiegészítők színe viszont maradt az eredeti.
Batman (Cyborg) – A Legends-es Cyborg Batman fekete- arany változata. A fegyver színe is fekete lett a korábbi ezüstről, de a lövedék maradt ugyanaz. Hát ez a figura így is csak egy fokkal lett szebb.
Batman (Future) – A figura alapvetően sötét, kékes zöld színe helyett itt világos zöld színt kapott. A kiegészítők maradtak az eredeti színüknél, de a páncél közepére arannyal felvittek egy Batman logót.
Batman (Knightquest) – A Legends-es Knightquest Batman a piros-fekete-arany festése helyett itt barna-fekete kombinációt kapott. Ettől azért egy kicsit szolidabb hatást kelt, legalábbis nekem jobban tetszik ez. A kiegészítők maradtak az eredeti színüknél.
Batman (Power Guardian) – Rajta tényleg csak egy minimálisat változtattak. A halvány lila alapszín helyett itt szürke festést kapott a figura. A kiegészítők színe maradt az eredeti, viszont a csomagba itt úgy került a cucc, hogy a páncélt rárakták a figurára nem pedig mellé. A fejtartása és az arc bőrszín festése is megváltozott picit, de összességében nem sokat változtattak rajta. Ezt a figurát nagyon nehéz lett volna „feljavítani” és hát nem is sikerült igazán.
Nightwing – Ez a Nightwing egy picit érdekesebb. A kicsit erősebb kék festés helyett egy másfajta kék színt kapott illetve minden, ami az alap figurán sárga volt itt aranyszínű lett, beleértve a rugós kilövőt is. Viszont érdekes, hogy Nightwing páncélját kispórolták ebből a kiadásból, így a figura kissé csupaszon áll a bliszterben.

- hullám – 1996
Batman (Knightsend) – Minden, ami az eredeti figurán kék volt, az itt fekete. Ami arany volt, az piros lett, és ami szürke az itt vagy ezüst, vagy fekete. Jól megkavarták. A figura jellege ettől teljesen megváltozott és azt kell, hogy mondjam, jobb lett valamelyest. Egy jóval sötétebb, keményebb figura képét mutatja így. A kilövő színe is szürke helyett fekete lett.
Batman (Long bow) – A Robin Hood Batman-en igazából nehéz lehetett bármit is értelmesen átalakítani. A láb rész színét egy kicsit „Robin Hood-os” zöldre vették, a szíjjakét pedig barnára. A felsőtestet pedig jóval sötétebb zöldre festették, csakúgy, mint a köpenyét. A fegyverek is sötétebb barna festést kaptak. Összességében így ez a figura a sötétebb festésével, sokkal jobban néz ki, mint az alap kiadás.
Batman (Samurai) –A lila-fekete szamuráj Batman helyett itt most egy zöld-bordó szamuráj Batman-t zsákolhattál be. Hát nem nagyszerű? Ha lehet ilyet mondani, ez a karakter ebben a festésben jóval csúnyább lett, mint volt. A kiegészítők arany színén viszont nem változtattak.
Batman (Viking) – A normálisnak mondható szürke alapszín helyett itt a méregzöld mellett döntöttek, ami a kiegészítők színéhez még kevésbé passzol, mint az előző kiadásnál. A fegyverek barna árnyalatán is világosítottak egy keveset.
Riddler – Riddler kapott egy metálosabb zöld és lila árnyalatot, de alapvetően a színei és a jellege megmaradt. A kiegészítőjén sem változtattak semmit, úgyhogy itt nem erőltették meg magukat túlzottan az „exkluzivitással”.
Robin (Crusader) – Robin esetében is fémes színekre cserélték az eredetileg matt festést. Piros, fekete és zöld színeket használtak, ami eredetileg is volt a figurán, így azért annyira nem radikális a változás. A kiegészítők viszont ezüst helyett zöld színűek lettek.
- hullám – 1997
Batman (Bucaneer) – Na, ennek aztán kellett még egy változat…. a test szürke helyett itt világoszöld, a köpeny sötétzöld a kiegészítők pedig ezüst helyett barna színűek.

Batman (Dark Warrior) – A bordó alapszín helyett itt feketét használtak, némi pirossal kiegészítve. Az egész figurának ettől egy kicsit Spawn jellege lett, ami egyébként nem rossz. Ezen a darabon egy kicsit tudott javítani a festés, bár a kiegészítők, amelyek most piros színűek lettek ezüstről, továbbra sem tetszenek.
Batman (Gladiator) – Az enyhén ízléstelen kék alapon aranyszínű figurát itt némiképp szolidabb festéssel kék és ezüst használatával adták ki. A baltája is ezüst lett arany helyett. Ez egy fokkal azért tűrhetőbben néz ki így.
Catwoman – A Legendsben egészen tűrhetően kinéző lila Catwoman, itt egy fekete-kék festési kombinációt kapott, ami csak abból a szempontból probléma, hogy a karakter régies megjelenéséhez ez a krómos kék szín abszolút nem passzol. A mászófelszerelést most fekete helyett szürke színben adták.

Joker (Laughing man) – A Laughning Man Joker alapból sem tartozott a legízlésesebb figurák közé és ezen nem segített az sem, hogy a korábban lila részeket itt feketére festették, a zöldeket pedig lilára. A kilövő meg aranyszín helyett ezüst lett. Az alapvetően gagyi külsőt nem tudta feljavítani az átfestés sem.
Robin (First Mate)-A zorró Robint csak egy nagyon kicsit festették újra, így az alapvető jellege teljesen megmaradt. A zöld gatya fekete lett a csizma és a kesztyűk pedig fekete helyett zöldek. A felszerelések a fekete ezüst kombináció helyett itt bordó-sötétszürke színben pompáznak.
Összességében ez a játékvonal is totál felesleges volt. A csomagolás és néhány esetben a jobb színhasználat ugyan azt eredményezte, hogy valamivel jobban néznek ki a Warner exkluzív figurák, mint a sima Legends-ek, ám ettől még nincs az embernek „exkluzív „érzete. Igazság szerint ez csak egy ordas bőrlehúzás volt és mára sem lett ebből a vonalból a gyűjtők által vágyott exkluzív csemege, aminek valószínűleg eredetileg szánták.
TB
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal