2000-ben a Hasbro végleg bezárta a Kenner Cincinnati városában található bázisát és megszüntette a brand-et, amivel véget ért egy kilenc éven át tartó lassú beszántási / beolvasztási folyamat. A Hasbro még 1991-ben vette meg a Tonka products-ot, ami 1987-ben szerezte meg a Kennert a hosszú ideje tulajdonos General Mills élelmiszeripari vállalattól. A Kenner történetében voltak hullámhegyek és hullámvölgyek ( A cég történetéről én is megemlékeztem egy három részes cikksorozatban), de a 70-es évek közepétől a 80-as évek közepéig, illetve pár évig a 90-es években is a megkerülhetetlenek voltak a játékiparban. Az első Star Wars figurákon kívül, nekik köszönhetjük a M.A.S.K., a Jurassic Park, a 90-es évekbeli Batman illetve a Real Ghostbusters játékokat is. A sikerek mellé persze rengeteg sikertelen projekt is társult (Robin Hood, Indiana Jones stb.) de ez szinte minden játékgyártónál így van. 2000-ben aztán már közel volt a vég, a Hasbro feleslegesnek ítélte megtartani a Kenner-t kvázi kihelyezett bázisként, ezért végül teljesen magukba olvasztották az addig félig-meddig önálló (legalábbis önálló tervezőrészleggel ellátott) céget. A gyakorlatban ez azt jelentette, hogy a tervezőket és az egyéb értékes embereket igyekeztek megtartani, de nagyon sok munkatársnak kb. azonnal felmondtak. A Kenner-esek viszont még utoljára tartottak egy nagy csapatbulit, úgymond egy búcsúbulit, amin minden elérhető alkalmazott jelen volt. Az alábbi videót erre az alkalomra készítették és a rendezvényen ezt le is vetítették.
A kicsit nyálas Sentimental Journey nevet kapta és a Kenner történetének legfontosabb mérföldkövei láthatóak benne, összevágott TV reklámok formájában, szakaszokra bontva. A dolgozók így még egyszer utoljára, egyben láthatták a cég sikereit amiben részt vettek és büszkék lehettek magukra egy pillanatra, hiszen maradandót alkottak a játéktörténelemben. Sajnos a Youtube bizonyos részeknél letiltotta a hangot, úgyhogy néhány reklám némán jelenik meg (Star Wars, Batman), de jól látható, hogy a Kenner, hogyan lett egy szappangyár mellékprojektjéből másodvonalas, majd "A listás" játékgyártó. Ettől a pillanattól kezdve csak akkor láthattatok Kenner logót egy játékon az elmúlt húsz évben, ha a Hasbro értékesítési és marketing célból rárakta, de a csapat már nem volt mögötte.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.