Elérkeztünk ténylegesen az utolsó Star Wars creature játékokról szóló cikkemhez. Mára már tényleg csak olyan lények maradtak, amelyekből vagy nagyon kevés játékot készítettek vagy semennyit. Mondhatjuk úgy is, hogy ezeket már kb. a vödör aljáról kellett összekaparni, de ugyanakkor mivel ezek között is vannak remek darabok, ezért ők is megérdemlik a szereplést. Szerintem ezzel minden olyan lényt érintettem, ami valaha is játékot (figurát vagy Legót) kapott a SW univerzumból, de ha esetleg kihagytam volna valamit szóljatok.
Illetve érdekelne a véleményetek is. Az eddigi 8 epizódból melyik az a lény, amiből el tudnátok képzelni újabb kiadásokat? Melyek azok a lények, amelyekhez az indokoltnál szerintetek kevesebbszer nyúltak hozzá? Melyek azok a lények, amiből egyáltalán nincs figura és szerintetek kéne? Írjátok meg kommentben.
Az előző részeket itt olvashatod : 1.RÉSZ, 2.RÉSZ, 3.RÉSZ, 4.RÉSZ, 5. RÉSZ, 6.RÉSZ, 7.RÉSZ
Massiff
A Massiff egy kutyaszerű ragadozó élőlény, amely a külső gyűrű sivatagos, sziklás bolygóin őshonos. Valamilyen szinten háziasították, így az olyan népek mint a Buckalakók vagy a geonózisiak háziállatként tartják. Az Episode II-ben volt először látható, amikor Anakin a Buckalakók táborába somfordált. Itt az éjjeli bagoly természetű Buckalakók nézték, amint két Massiff acsarkodik egymással egy csonton. Később a Clone Wars rajzfilmben rendszeresen feltűntek ezek az állatok, de pl a sokat szereplő Embo „kutyusa” egy másik fajba, az Anoobába tartozik (én idáig azt hittem, hogy az egy Massiff volt). Az biztos, hogy a SW világában egy meglehetősen elterjedt fajról beszélünk.
A creature első két megjelenése rögtön a filmes debütálással egy időben, a 2002-es Saga sorozatban történt. A sorozat második hullámában két figurához is mellékeltek 1-1 Massif-ot. Az egyiket egy geonózisi harcos mellé, a másikat egy Tusken mellé csomagolták.
A két Massiff nem egyezik meg 100%-osan egymással, de a kiinduló sculpt ugyanaz volt. A festésük tér el jelentősen. A geonózisi mellé adott változatnál a pakkot Massiff névvel adták ki és a geonózisi gazda volt a „bónusz, míg a másik csomagnál a Tusken volt a főfigura és a Massiff a kiegészítés. Maga a figura nagyon szép, részletes kialakítású. Egy hám van rajta, amihez egy láncos póráz csatlakozik és ezt a hámot le is lehet venni róla. A pórázt pedig a figurák kezébe lehet adni. Az állatka egyetlen mozgatható része az állkapcsa, amit ki-be lehet nyitogatni. Nagyon impozáns figura és szinte tökéletes a megvalósítása.
Éppen ezért nem is meglepő, hogy 2007-ben a Massiff kapott egy újrázást. A 30th Annivesary Collection Bantha with Tusken Raiders Battle Pack-járól már volt szó korábban a Banthánál, de a csomag a Bantha és a négy Tusken mellett tartalmazta a Saga Massiff figura átfestett változatát is. A figura voltaképpen teljesen ugyanaz, mint a korábbiak de kapott egy sötétebb, ugyanakkor élesebb festést. Azt nem mondom, hogy jobb vagy rosszabb lett tőle a figura, mindenesetre egy kicsit más az érzete az biztos. Az összehasonlító kép alapján el lehet dönteni, hogy melyik sikerült a legjobban.
Sajnos azóta nem kaptunk újabb darabot ebből a remek kis háziállatból pedig egy nagyobb méretű, vagy TVC esetleg egy Black Series Massiff biztosan jól mutatna. Sajnos a Lego nem használta ezt a creature-t a készleteikben. Pedig szinte semmibe sem került volna.
Luggabeast
A Luggabeastek a külső gyűrű bolygóin használatos, nagy teherbírású hátasállatok, amelyeknek ellenállóképességét és teherbírását mechanikus kiegészítőkkel fokozzák. Az Episode VII Jakkun játszódó jeleneteiben volt először látható egy ilyen, amelyet Teedo a roncsvadász irányított. Az Episode VII-en kívül látható volt a Forces of Destiny animációs sorozatban is. Alapvetően ötletes, érdekes küllemű lény, bár ezt leginkább a mechanikus kiegészítőknek köszönheti. A filmben azért rendesen látható volt, így azért némiképpen meglepő, hogy mindössze kettő játékbeli megjelenése volt ezidáig. Noha a Hasbro Teedo-ból készített figurát, ezt mégsem egy Luggabeastel adták ki, pedig adta volna magát a dolog. Ezt a mulasztást azóta sem pótolták, így a 3,75”-es figurákhoz arányos Luggabeastet még mindig várunk. Számomra érthetetlen, hogy ezt eddig miért nem tették meg.
A Lego viszont kiadott egy Jakku ihletésű, diorámás készletet a 75148 Encounter on Jakku nevűt, amelyben egy jól megvalósított, szép Luggabeastet is kapunk. A készlet maga 2016-ban került a forgalomba és 518 elemből áll. Egy Jakku-s épületet, egy Luggabeastet és 4 minifigurát lehet összeépíteni belőle. Maga a lény építhető és egészen sok apró alkatrészből lehet összerakni. Következésképpen piszok részletes és abszolút jól megidézi a filmben látható szállító jószágot. Szépen meg van csinálva a kék sisakja és az apró szerszámok is nagyon jól látszanak. Mindenképpen egy jó küllemű állat, így nem is meglepő, hogy külön is meg lehet vásárolni. Általában csak a Luggabeastet 5-6000 forintért lehet beszerezni az aukciós portálokon vagy a Lego alkatrészes oldalon.
Valamivel később, 2017-ben egy kisebb Luggabeast is napvilágot látott. Ekkor a Lego egy 22 elemből felépülő, egészen pici és elnagyolt Luggabeastet tett a 75184 Advent Calendar készletébe. A 11.napi ajándék volt a Lugga. Mivel az adventi naptárakban azért nem szoktak olyan bonyolult dolgok megjelenni, ezért ez az állatka is meglehetősen pici és egyszerű. Csak éppen hogy emlékeztet minket a filmben látható élőlényre, de ezzel végülis nincs is baj.
Rathtar
A Rathtar a galaxis egyik legveszélyesebb élőlénye. Agresszív, ronda, folyamatosan éhes és a csápjai elől nehéz elbújni. A Twon Keete bolygó mocsaraiban őshonos, de mi először az Episode VII-ben láthattuk, amikor Solo hajóján elszabadultak és kiiktattak pár bandatagot. Véleményem szerint érdekes, veszélyes küllemű lények, ám nincs bennük túl sok kreativitás.
A creature-ből a Hasbro és a Lego is készített játékot. A 3,75”-es figurákhoz való Rathtar, a TLJ sorozatban jelent meg creature pack-ként, Bala-Tik-el egybecsomagolva. A lény egészen jól sikerült…..részletes, jó a festése és már-már félelmetes. Az egyetlen gyenge pontja a csápok, amelyeket be kell dugdosni a testébe, viszont nehéz őket bedugni, ugyanakkor könnyen kiesnek belőle. Elméletileg ezt a hibát később kijavították, így a Force Link 2-es chippel ellátott változatnál ez a probléma már nem jelentkezik. Egészen jó darab, mindig szemezek vele.
A Lego is megcsinálta a Rathtart, ráadásul rögtön két félét. A 819 elemből álló, 75180 Rathtar Escape a Han hajóján játszódó Rathtar-os jelenetsort idézi meg és készlet fő attrakcióját épp ez a két megépíthető lény jelenti. Ugyanolyan alkatrészekből épülnek fel és mindkettő 57 elemből áll, de az egyik piros a másik pedig fekete. Nagyon jól sikerültek, teljesen felismerhetőek. Külön is meg lehet őket venni, ha éppen valaki erre vágyik, 3-3500 Forintért már lehet belőlük eladó példányokat találni.
Can Cell
A Can Cell egy nagyméretű, szitakötő szerű rovarfaj, amely számos bolygón előfordul, például a Kashyyk-on, vagy a Ryloth-on. A lény az Episode III-ban volt egy kicsit látható, de a Clone Wars-ban több epizódban is feltűnt. Ennek ellenére azért némiképp meglepő, hogy nem is egy figura kiadása van a karakternek... A Hasbro az évek során kétszer is kiadta, ezt a meglovagolható, nagy szöcskét.
A lény először a 2005-ös Revenge of th Sith sorozat Deluxe figurájaként került kiadásra, egy Yoda figurával. Ugye ezek a lények ott voltak a Kashyyk-on és Yoda is, de olyat nem láttunk, hogy Yoda ilyen lények hátán közlekedett volna. A figura mégis ezt mutatja és igazából nincs is ezzel gond, hiszen egy remek darabról van szó. A lény nagyon szép kialakítású, szép nagy szárnyakkal rendelkezik, amelyek mozgathatóak és levehetők. A festése sem rossz, bár a testén meglehetősen matt hatású. A feje ugyanakkor nagyon élőre sikerült. Mindenképpen különleges darab. A mellé adott ülő helyzetű Yoda figura nem egy nagy szám, de azért elmegy.
A Can Cell kapott 2009-ben egy újabb kiadást is. Mivel a Clone Wars többször is látható volt a lény, ezért a Clone Wars játékvonalban is kiadták Anakin Skywalkerrel egybecsomagolva. A figura a Rots kiadás átfestett változata és itt az átfestés eléggé feltűnő. Ugyanis a creature színei jóval intenzívebbek és élőbbek lettek. Nekem ez a verzió jobban is tetszik, fényesebb, élesebb az egész. A mellé adott Anakin figura a 2008-as B’omarr Monastery Pack Anakinjábak újrafelhasznált változata.
Összességében az is meglepő, hogy egy ennyire marginális lényből két ilyen színvonalas kiadás is van. A közeljövőben szerintem nem nagyon lehet újabb darabokra számítani. Persze Lego sincsen belőle, de ez nem is igazán meglepő. Nehéz is lenne egy ilyen vékony, szárnyas lényt Lego-ban megcsinálni. Eléggé Insectoids-os lenne.
GelaGrub
A gelegrub egy nagy, hernyószerű élőlény, amely a Felucia bolygón őshonos és közelekdésre is alkalmazzák. Az Episode III-ban volt először látható, amikor a feluciát mutató jelenetnél a háttérben egy ilyen állaton „lovagol” egy clone trooper. Szerintem ez a jelenet nem sokaknak maradhatott meg az agyában, de ettől függetlenül készült belőle játék.
A 2009-es Legacy sorozatban battle pack-ként adták ki a Gelagrub Patrol elnevezésű csomagot, amelyben egy Clone Trooper üli meg a hernyót. A csomag nagyon jól néz ki, háttér gyanánt egy felúciai növényeket mutató képet tettek a figurák mögé. Maga a lény nagyon érdekesen néz ki, egyszerre undorító és aranyos. A csáprágóit lehet csattogtatni ha a nyakánál két oldalt összenyomjuk. Egyedi és keresett figura, de sajnos azóta nem került a piacra újabb darab belőle, pedig biztosan jól fogyna.
Egy Lego készletben sem valósították meg ezt a kukacot, de ez nem is olyan meglepő hiszen nem egy populárisabb lényről van szó.
Swamp Skeeto
A Swamp Skeeto voltaképpen egy nem létező creature a Star wars világában. Az Episode I figurák hajnalán a Hasbro tervezett egy creature packot, amiben egy újrahasznosított Alien figurát alakítottak volna át egy ilyen mocsári ragadozóvá és azt egy vélhetően egyedi Obi Van figurával egybecsomagolva bocsájtották volna piacra. Azt, hogy pontosan melyik Kenner Alien figura alkatrészeit használták fel, azt nem találtam meg. A cucc nem kapott zöld utat, így csak egy prototípus készült és a lény sem szerepelt a későbbiekben sehol, semmilyen formában a Star Wars univerzumában. Lehet hogy ez nem is akkora baj.
Happabore
A Happabore szintén a Jakkun volt látható ivás közben az Episode VII egyik viccesnek szánt jelenetében. Maga a lény egy jó nagy disznószerű állatka, amit szintén szállításra és teherhordásra szoktak használni. Bár viccesen, fest azért játék szempontjából nincs benne túl nagy potenciál, így nem is annyira meglepő módon nem csináltak belőle sem Hasbro figurát, sem Lego játékot.
Az egyetlen megjelenése egy gumiszerű anyagból készült „sípolós” játék, amit a Disney Park-okban és a Disney Store-ban lehetett beszerezni. Viszont ennek a kialakítása nagyon szép és nagyjából jó az aránya is a 3,75”-es figurákhoz, így ezt simán lehet használni diorámához vagy akár csak játékhoz. A latex játék mintája alapján egyébként szinte semmibe nem kerülne csinálni belőle egy rendes, tömör figurát is.
Sando
A Sando volt az a víziszörny, amelyik az Episode I víz alatti jeleneteiben bekapta az Opee-t. Ő volt a nagyobb hal, amire ugye Qui Gon célzott. Igazság szerint kevéssé hasonlít egy halhoz, leginkább egy izmos dinoszaurusz képét mutatja.
A Sando-ből nem készült igazi játékfigura és a Lego sem használta fel egyik készlethez sem. Tudomásom szerint az egyetlen játékos felbukkanása az Episode I Sea Creatures Battle Bag nevű csomagban volt. Ez a korábbi cikkekben már említett ooze trutyiból előbányászható, kis műanyag állatkákat tartalmazó csomag volt. A Sando teljesen normálisan néz ki, felismerhető, de ez attól még egy kis műanyag dínó marad. A csomagban rajta kívül a Faa elnevezésű halféle, a Colo Claw fish nevű angolnaszerű lény és a Grouper nevű hal volt megtalálható. Érdemes elgondolkodni rajta, hogy vajon a Sando elég izgalmas lény-e ahhoz, hogy egy 3,75” –es figurában működjön? A véleményem szerint nem….így lehet, hogy nem véletlen a mellőzöttsége.
Zillo
A Zillo Beast a Malasztáron élő sárkányszerű hatalmas lény, amely a Clone Wars rajzfilmben tűnt fel és két epizódban is szerepelt. A lény méretei miatt nem volt reális esély arra, hogy valamilyen játék szülessen belőle, de ennek ellenére egy Zillo nélküli Zillo packot mégis kiadott a Hasbro. A Clone Wars sorozatban 2010-ben megjelent egy Stop the Zillo Beast elnevezésű csomag, amelyben egy Yoda, egy Windu és egy Clone Trooper figurát lehetett egyben megszerezni. Sajnos a Zillo csak a háttérgrafikán volt látható….
A Lego sem csinált belőle játékot, annak ellenére sem, hogy a Lego Clone Wars videójátékban szerepelt az állat.
Köszönöm, hogy velem tartottatok ebben a sorozatban is. Ha tetszett osszátok, lájkoljátok, kommenteljétek. Szerintem nem hagytam ki semmit, de ha mégis akkor szóljatok. :)
Szép estét
TB
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.