Ahogyan ígértem, folytatom a Star Wars Univerzum változatos lényei alapján készített játékokról szóló sorozatomat. Bár már öt részen túl vagyunk, azért még mindig van egy csomó olyan érdekes creature, aminek volt játék megjelenése, bár az igazán kultikus állatokat már ellőttük. Ennek ellenére ezen kívül még egy epizód várható a témában.
Az előző részeket itt olvashatod: 1.RÉSZ, 2.RÉSZ, 3.RÉSZ, 4.RÉSZ, 5. RÉSZ
Mynock
A Mynock egy denevérszerű szárnyas, undorító élőlény, ami az aszteroida mezőkön és egyéb kisbolygókon fordul elő. A Birodalom Visszavágban találkozhattunk először ezekkel a lényekkel, amelyek az exogorth gyomrában rátapadtak az Ezeréves Sólyomra. Ezen a jeleneten kívül is számos esetben utaltak a mynock-okra könyvekben, a Rebels-ben illetve a Clone Wars-ban, bár látni nem lehetett őket máshol. Viszont mivel a Mynock vadászatos jelenet eléggé kultikusra sikerült, ezért a játékgyártók számos esetben műanyagba öntötték ezeket a kábelrágó denevéreket.
Elsőként 1998-ban készült játék a Mynock-ból, mégpedig a Power of the Force sorozat, egyik Cinema Scene pakkjában. Kiadtak egy Mynock Hunt nevű csomagot, amiben a gázmaszkos Leia, Han és Chewie mellett egy Mynock is megtalálható volt. A lény kialakítása egészen okés, a festése lényegében csak egyszínű, koptatott barna de a szájánál kapott egy kicsit világosabb árnyalatot. Végülis a filmben is csak a pofája volt fehéres színű, a többi sima barna volt, úgyhogy mondhatjuk, hogy a festése rendben van. A lény nem igazán tud semmit, nem mozgatható és inkább csak dekorációnak jó, de annak viszont teljesen megfelelő. Nem is vár az ember sokkal többet egy mynock-tól. De az egész Cinema Scene, így egyben egészen jól néz ki.
Ez után a Mynock-okat pár évig pihentették, aztán a Saga sorozatban, 2003-ban kiadtak egy Chewbacca Mynock Hunt nevű, egészen jól sikerült figurát. Alapvetően ez egy lélegzőmaszkos Chewie figura, ami nagyon szépen ki van dolgozva (bár a fegyverét nem igazán értem) és egyfajta bónuszként adtak mellé egy Mynock-ot is. Ez a figura nem azonos az előzővel. A szárnya kékes színű áttetsző anyagból van és a szájánál tapadókorong látható. Az egész sokkal kevésbé kidolgozott és kevésbé hasonlít a filmben látható élőlényre, így ez szerintem nem sikerült olyan jól.
Ez után megint sok évig éltünk új mynock nélkül, egészen mostanáig. A 2018-as San Diego Comic Con egyik exkluzív csomagjaként jelent meg ugyanis, a Black Series sorozat 6 inch-es Han Solo Exogorth Escape csomagja, ami egy igazán gyönyörű alkotás. Egy elegáns fekete dobozban lehetett megszerezni és a nagyon szépen kidolgozott maszkos Han mellett egy egészen részletes Mynock figurát is tartalmazott. A doboz karton diorámája azt a jelenetet mutatja, amikor Han épp kiszáll a sólyomból és oldalt épp egy Mynock látható. A lény tökéletesen filmhű darab, aprólékos részletekkel, több árnyalatú festéssel, áttetsző szárnyakkal és szépen kidolgozott száj résszel. Vitán felül ez az eddigi legszebb Mynock figura, csak sajnos exkluzív csomagban jelent meg, így az ára valószínüleg elég borsos lesz. Bár esélyes, hogy egy kevésbé különleges pakkban is piacra fogják majd dobni.
A Mynock-ot a Lego is megcsinálta, bár azért nem túl régen. A 2017-es 75192 UCS Millenium Falcon részeként került csak a forgalomba. Az állatka 13 elemből áll és pont éppen annyira részletes, hogy fel lehessen ismerni. A szárnya és a farka rendben vannak, de talán a fej részt egy picit filmhűbbre is meg lehetett volna csinálni, bár azért így sem vészes. Mindenesetre legalább van, és talán a későbbiekben még megjelenik majd más készletekben is, bár Falcon-on kívül máshová nem igazán lehet bepaszírozni.
Exogorth
Az exogorth vagy más néven a Space Slug egy elég érdekes kreatúrája a Star Wars világának. Ugye ezek a hatalmas kukacok az aszteroidákon élnek és a Birodalom Visszavágban is egy Hoth körüli aszteroidából kibújva volt látható. Persze a belsejét, picit jobban megnézhettük, de ez a játékok szempontjából kevésbé érdekes. Nos, legyünk őszinték.. ez a lény nem igazán alkalmas arra, hogy bármilyen játékot készítsenek belőle. Túlságosan nagy és nem is annyira részletes, úgyhogy nagyon kevés játékot készítettek belőle az évek során. Sőt…igazság szerint én csak egyet találtam.
Sem a Kenner, sem a Hasbro nem csinált belőle játékot, de még a hot Wheels pályák között sem találtam exogorth-osat. Az egyetlen megjelenése 2016-ban volt, amikoris a Lego egy, csak VIP tagoknak elérhető exkluzív készletben kiadta. A szett a 6176782 Escape the Space Slug nevet viselte és azt a pillanatot örökíti meg kicsiben, amikor a kukac kibújuk az aszteroidából és megpróbálja bekapni a Falcon-t. A készlet elég picike, mindössze 161 elemből áll, úgyhogy nem egy túl részletgazdag darab, de mivel ez csak ilyen extra cucc volt, ezért csak jelképes, gyűjtői darabként kell felfogni. A Falcon és maga az aszteroida is elég sematikus, de azért felismerhető a jelenet, bár azt azért nem mondanám, hogy jól néz ki. Az ára a készletnek a méretéhez képest nagyon nagyon borsos, de ez nem is meglepő egy ilyen, a boltokban nem kapható szettől.
Annak ellenére, hogy a Space Slug egy klasszikus és érdekes állatkája a Star Wars univerzumnak, én nem gondolom, hogy játék formában nagyon erőltetni kéne. A leginkább sikerült megvalósítását ugyanis nem nagyon lehetne űberelni:
Fambaa
A Fambaa a Naboo bolygó egyik őshonos gyíkszerű faja, amit a Baljós árnyakban láthattunk először. A gunganek háziasították őket és a filmben is, mint harci illetve szállításra alkalmazott állatot láthatjuk. A Baljós árnyakon kívül számos esetben feltűnt a Clone Wars rajzfimsorozatban is, mivel az Onderon bolygón is használják ezeket az állatokat. Úgyhogy nem egy egyszerhasználatos kis állatka volt, ennek ellenére ezt sem használták túl sokszor a játékgyártók.
A creature játékos debütálása természetesen 1999-ben történt, amikor az Episode I játékvonalban egy egészen jó kis creature set-ben kiadták. A csomag FAO Schwartz exkluzív volt és az állatka mellett a hátára szerelt pajzsgenerátort és egy Gungan harcost is tartalmazott. Az állat szerintem nagyon jól néz ki. A bőre jól sikerült, eléggé gyíkszerű és teljesen megidézi a filmben látható élőlényt. A hátára szerelt pajzsgenerátor, a hám és a fején látható sisak is nagyon sokat dob rajta. A generátor egyébként levehető és egy másik fegyvert is oda lehet applikálni. A hozzá adott, kicsit átlagos kinézetű Gungan harcost pedig be lehet ültetni a generátor melletti megfigyelőállásba. A figurához járt egy jó hosszú bot is. Szerintem ez egy egészen jól sikerült kis csomag volt.
Bár az Action Fleet cuccokkal nem igazán szoktam foglalkozni, de most a különlegessége miatt mégis felvettem a listára. A Fambaa megjelent az Action Fleet szériájában is 1999-ben, amit a Galoob gyártott. A cucc különlegessége abban rejlik, hogy ez egy távirányitós lény volt, amely a drótos távvezérlő segítségével mozgásra volt bírható. Mondjuk kissé darabosan sétált, de végülis nem volt rossz ez sem. A kidolgozottsága is egészen jól sikerült.
A Fambaa ezen kívül még szintén feltűnt egy eléggé érdekes koncepciójú Episode I-es játékcsomagban is, a Swamp Creatures Battle Set-ben. Ez voltaképpen egy zacskónyi Ooze cuccot tartalmazó csomag volt, amelyet vízbe kellett tenni és akkor az megszívta magát. Öt perc után ki lehetett venni a vízből és a kivágás után kis műanyag játéklényeket lehetett kiszabadítani a trutyiból, mégpedig csomagonként négyet. A Fambaa a Swamp Creatures fantázianevű csomagban volt, de azon kívül még három féle ilyen kis pakk jelent meg. Maga a cucc semmi extra, egy sima kis műanyag dínó színvonalán áll, csak érdekességképpen említettem meg.
Sajnos 1999 óta sem a Hasbro sem a Lego nem használta a Fambaa lényt a játékoknál. A Lego ugyan két számítógépes játékában is megjelenítette, ám egyetlen készletben sem adták ki ténylegesen. Nagy kár, pedig egy szép nagy Naboo-s csatajelenetre egy pajzsgenerátoros Fambaa-val lehet, hogy volna igény. Saját kreációk persze azért léteznek belőle is.
Falumpaset
A Falumpaset ugyancsak egy Gungan hátasállat, amit az Episode I-ben láthattunk először. Talán leginkább egy nagy, fül nélküli szamárra hasonlít és hasonló feladatkörben is alkalmazzák a Naboo-n illetve az Onderonon. Nagyon hasonló a karrierje a Fambaa-hoz, így ez is látható volt az Episode I mellett, számos Clone Wars epizódban is. A játékgyártók is pontosan ugyanolyan mértékben használták, illetve nem használták ezt az izgalmasnak éppen nem mondható teremtményt.
A Falumpaset szintén az Episode I játékvonalban jelent meg először, de ez 2000-ben. Ez ugye egy vérbeli creature set, amiben a hátasállat éppen egy gungan lőszeres kordét húz maga után. A szett egész összetett és szerintem nagyon jól sikerült. Az állatkán van egy hám, amivel kapcsolódik hozzá a filmben is látható gungan vontatmány. A nagy kerekes vontatmány tetején egy forgatható ágyú van, ami energialabdát képes kilőni. A Falumpaset oldalára erősítve láthatjuk az irányitó fülkét, amiben egy Gungan harcos kapott helyet. Ez a figura viszont sajnos nem volt eltávolítható a fülkéből, ami mindenképpen negatívum. Az állat viszont lecsatolható, mind a vontatmányról, mind a fülkéről, de a hámját például már nem lehet leszedni róla. Ennek ellenére is jól néz ki. Szerintem jó a kidolgozottsága és impozáns lett a festése is. Mindenképpen jól sikerült darab, annak ellenére, hogy nem egy kultikus Star Wars élőlény.
A Falumpaset is helyet kapott a másik Swamp Creatures Battle Set csomagban. Ez ugyanaz a ragacsos, vízben puffasztott cucc volt, mint fentebb a Fambaa esetében. Ez az állat valamivel szebb és kidolgozottabb lett, mint a fentebbi, de hát kicsi műanyag állatkákról beszélünk, szóval azért csodákat nem lehet várni tőle. Mindenesetre ennek kevésbé van gumidínó érzete.
A Falumpaset ezeken kívül nem jelent meg többet sem a Hasbro, sem a Lego termékei között. Belőle nem volt Action Fleet sem és a Lego videojátékokban sem szerepelt. Valóban egy kicsit kevésbé karakteres lény, mint a Fambaa, de azért szerintem egy Lego szettben elférhetett volna az évek során. Moc kreációk azért ebből is akadnak.
Corellian Hound
A Corellian Hound az egyik legújabb Star Wars creature, mivel a 2018-as Solo filmben volt először látható. Egy eléggé ötletes és félelmetes lény, ami a Corellia mellett az Ushruu bolygón is megtalálható. A lény inspirációját egyébként a Willow című, George Lucas nevével fémjelzett kalandfilmből merítették. Ugyan a lény csak pár hónapja létezik, de azért a rövid idő ellenére, két játékos megjelenése is volt.
Amerikában éppen most jelent meg a Solo 3,75”-es játékvonalban egy kettes figura pakk, ami a Rebolt nevű karaktert és egy Corellian Hound-ot tartalmaz. A csomag elképesztően jól sikerült és ebben nem kis része van annak, hogy a kutyus is nagyon ádázul néz ki. Mozgathatóak a végtagjai, a feje és az állkapcsa is le-fel nyitható. Kiegészítőnek egy mutatós hámot kapott, amire egy pórázt lehet akasztani, illetve egy nyitható ketrecet, amibe tökéletesen passzol az állatka. A Rebolt figura kicsit semlegesen néz ki, de azért az sem rossz. Összességében ez egy nagyon király csomag és amint ki tudom fogni olcsón, azonnal be fogom szerezni.
Remélhetőleg a jövőben még láthatunk a Corellian Hound-ból további, akár még részletesebb kidolgozású figurákat is.
A lény szerencsére nem csak a Hasbro-nak tetszett meg, így a Lego is megcsinálta kvázi minifigura formában. A lény alapvetően jól is sikerült, egy darabból oldották meg és az alakja teljesen is jó, úgyhogy elégedett lehet vele mindenki. Az arcát festéssel vitték fel és ez is megfelelően néz ki. Ekkora méretben szerintem ez teljesen jó az egész figura, bár lehetett volna itt is pórázt, vagy valami kiegészítőt csinálni mellé. Szerencsére nem is csak egy készletbe pakolta be a Lego, úgyhogy a 75209 Han Solo’s Landspeeder és a 75210 Moloch’s Landspeeder készletekben is meg lehet szerezni belőlük egy illetve kettő darabot. Mivel ezek nem is a legdrágább készletek, ezért viszonylag könnyű őket bezsákolni és a képek alapján érdemes is.
Nexu
A Nexu a Cholganna bolygóról származó veszélyes ragadozó, amely egyszerre hasonlít egy macskafélére és egy patkányra. Az Episode II Geonózisi aréna jelenetben láthattuk először, amikor Acklay-el és Reek-el látták el a kivégzőosztag szerepét. Ez egy egészen karakteres kis szörnyeteg, de sajnos a többi filmben illetve a rajzfilmekben sem használták. Elvileg a Clone Warsban látszik egy minimálisan valami képen, de bevallom én nem emlékszem rá, hogy látszódott volna. Az biztos, hogy ez a creature nem volt túlhasználva, de azért 1-2 játékot így is készítettek belőle.
Nexu figurás debütálása 2002-ben történt a Saga sorozatban, ahol ún. Deluxe figuraként lehetett hozzájutni. A figura remekül sikerült, eléggé filmhű és már-már is félelmetes lett. Részletgazdag a kidolgozottsága és a festése is teljesen jó. Természetesen a lábai mozgathatóak voltak illetve a farkát is be lehetett állítani a kívánt pozícióba. Ezen kívül csattogtatni lehet az állkapcsát illetve a figura képes hangot is kibocsájtani. Három darab elemet kell belerakni és akkor egy gomb megnyomására üvöltő hangot ad ki. Nagyon egyben van ez a cucc és biztos vagyok benne, hogy a másik két geonózisi szörnnyel elég jól mutathatnak bármelyik polcon.
A következő megjelenésére 2007-ig kellett várni, amikor a 30th Annivesary sorozat részeként a Hasbro kiadott egy Arena Encounter elnevezésű, TRU exkluzív csomagot. A csomag összesen 6 karaktert tartalmazott és mindegyik egy korábbi kiadású figura újrafelhasználása volt. A Nexu mellett, Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Padme Amidala, Reek és Acklay volt így egyben megszerezhető. Mindegyik figura a 2002-es Saga sorozatban jött ki eredetileg, de itt kaptak azért egy minimális átfestést. A Nexu-nak minden színe minimálisan más lett, ám leghangsúlyosabban a csíkjai térnek el. Azt nem lehet mondani, hogy sokkal jobb lett ettől a figura, de mindenesetre azért így sem néz ki rosszul. Maga a csomag viszont gyönyörű volt... egy olyan ablakos dobozban hozták forgalomba, aminek fotós a háttere és ettől az egész kap egy kis mélységet. Egy picit tényleg olyan mintha a geonózisi arénában lennénk mi is. Nem is csoda, hogy egy keresettebb pakk.
Azért említés szintjén, legyen itt az is, hogy a kifejezetten kicsiknek szánt Galactic Heroes sorozatban is kiadták teljesen ugyanezt a pakkot. Nexu abban is benne volt ,de hát azért kicsit gyermekbarátabb kivitelben. Viszont így sem mondanám rá, hogy aranyos.
Sajnos ennek a remek lénynek nem volt több épkézláb játék megjelenése. Még a Lego sem súvasztotta be egyik készletébe se. Persze nem is lenne egyszerű megcsinálni szépre ezt a picit bonyolultabb lényt, mindenesetre egy fullos geonózisi aréna készletben nagyonis elférne. Ebből az ötletből persze születtek MOC készletek is.
Ennyi lett volna mára....a jövőhéten további hat Star Wars-os lény játék előfordulását fogom bemutatni és valószínüleg az lesz a "Creature" sorozatom utolsó epizódja. Köszönöm, hogy ma is velem tartottatok és ha tetszett osszátok meg.
TB
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Anak 2018.08.03. 22:47:03
A korélliai kutya nekem meg nem tetszik, de mivel macskapárti vagyok ez talán nem is csoda.