A japán dianézegetős R2 figura
A japán Star Wars érdekességekkel már sokszor foglalkoztam, sőt akár azt is mondhatnánk, hogy talán túl sokszor is….de egyszerűen nem lehet napirendre térni a szinte kimeríthetetlen japán leleményesség felett. Szó volt már az átalakítható X-Wing járgányról, a felhúzható R2 és C3PO figurákról, a 8”-es Star Wars figurákról valamint a rakétakilövős R2D2 figuráról is. Pont az utóbbi cikkben említettem, hogy annak az alapját többféle figurához is felhasználták….nos ma az egyik változatról lesz szó mégpedig…. a dianézegetős R2 figuráról.
Ez a figura is egy die cast darab, ami természetesen nagyobb, mint a hagyományos 3,75”-es figurák. A kidolgozottsága egészen jó, tömör, masszív darab, aminek a lábait mozgatni is lehet…a középső láb kihúzható és minden talp pozícionálható volt. Egészen jól hozza a várt R2 megjelenést, de a lényeg a két beépített funkció volt.
A figura egyik oldalán egy nyílás található, ami az úgynevezett slide viewer funkciót tartalmazta. Ez gyakorlatilag egy monoszkopikus dianézegetőt jelent, ami forgó rendszerben beépített ViewMaster jellegű diákat tartalmazott. A diák persze a New Hope-ból mutattak jeleneteket, amelyeket így R2 hasában meg lehetett tekinteni. Gondolom a hologramm kivetítős jelenet a filmből megihlette a japókat de ezen kívül is akkoriban a japánok nagyon szerették valamiért az ilyen képmutatós, vetítős játékokat és mindenféle robotba építettek be hasonló funkciókat. Arra sajnos nem jöttem rá, hogy a diákat mivel lehetett váltani, de valószínüleg valami gombbal.
Amerikában is nagy hagyománya volt az ilyen viewmaster cuccoknak a Mcdonalds-ban is adtak ilyeneket a happy meal menü mellé.
A figura hátsó oldala viszont igazi agyrém. Itt egy lenyitható fedél található, ami alatt egy igen nagy duplacsövű rakétakilövő található. Ehhez négy, piros rakétát mellékeltek, amiket a rakétakilövős R2 figurához hasonlóan gombnyomásra ki tudott vetni magából. Ez ugyanolyan elven működött, mint a későbbi játékok (pl. G.I.Joe) rugós kilövői.
A figurához mellékeltek egy műanyag standet is, amelyen egészen csinosan mutatott illetve egy matricaívet, amivel tisztességesen fel lehetett matricázni a vetítős R2-est. A rakétákat öntőkerettel együtt tették a csomagba.
A dianézegetős R2 figurából egészen sokat gyártottak, de így is körülbelül 200 dollárt ér egy jó állapotú, hiánytalan darab, a dobozával együtt.
Még koránt sem beszéltünk át minden agymenést….nem volt még szó például a korongkilövős R2 figuráról vagy a Vader szoborról, úgyhogy további japán csapások várhatóak.
TB
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.